close
تبلیغات در اینترنت
آموزش عکاسی از دریا

مجله جامع رفیق شامل اخبار ، سلامت ، فناوری ، فرهنگ و هنر ، گردشگری ، خانه داری و...

دریا معمولا حال و هوا و هیجان خاصی دارد. یک عکاس نمی تواند آنچه که درهنگام عکاسی از منظره دریا اتفاق خواهد افتد را کنترل کند اما می تواند مراقب و منتظر لحظات من


دریا معمولا حال و هوا و هیجان خاصی دارد. یک عکاس نمی تواند آنچه که درهنگام عکاسی از منظره دریا اتفاق خواهد افتد را کنترل کند اما می تواند مراقب و منتظر لحظات مناسب بماند. که دراینصورت افراد، صخره ها، ساحل وآسمان می توانند مورد توجه قرار گیرند.

۱. منتظر زمان مناسب بمانیداگر شما در کار عکاسی از دریا جدی هستید باید صبور باشید و همیشه مراقب تغییرات آب و هوا، رنگ ها و حالت ها باشید. نکته اصلی در عکاسی از دریا نور طبیعی و چگونگی تاثیر آن در منظره است. نور سه اصل مهم دارد: شدت، جهت و رنگ که هر سه تحت تاثیر زمان روز هستند. ترکیب بندی صحنه در زمان مناسب شما را قادر می سازد تا بهترین عکس را بگیرید. به یاد داشته باشید که تجهیزات خود را از آب شور و شن دور نگه دارید چون ممکن است آسیب ببینند. برای محافظت از آنها می توانید از محفظه مخصوص یا یک کیسه پلاستیکی و مثل همیشه از یک فیلتر تمیز نگهدارنده لنز استفاده کنید.

۲. از یک لنز واید استفاده کنید


همه تصاویر دریا نباید از برخورد امواج باشد. در روزهای آرام تر و مه آلود می توانید از یک لنز واید استفاده کنید تا یک منظره متفاوت ثبت کنید. اگر شما در ساحل باشید می توانید بر نقاط مورد علاقه مانند صخره ها و افرادی که در حال سیاحت هستند فوکوس کنید. از آنجایی که نور ممکن است کم باشد از تک پایه یا سه پایه استفاده کنید و از دیافراگم f/16 تا f/32 استفاده کنید تا کل تصویر واضح ثبت شود که در یک روز مه آلود باعث نیمه محو شدن عکس می شود.

۳. از سرعت شاتر بالا استفاده کنید


ثبت کردن خروش امواج شور و جذبه خاصی در عکس ایجاد می کند. به یاد داشته باشید که شما برای ثابت نگه داشتن آب به سرعت شاتر بالا نیاز دارید (درحدود ۱/۱۰۰۰s) و به علت انعکاس نور خورشید از نوردهی زیاد اجتناب کنید. سعی کنید که نوردهی را ۱ تا ۲ پله پایین آورید. شما می توانید توسط یک لنز تله از فاصله دورتری از یک موج عکس بگیرید. و با محفظه ضد آب می توانید به آب بزنید و عکس هایی خلاقانه و هیجان انگیز بگیرید.

۴. حرکت را ثبت کنید


برای ثبت حرکت آرام آب که به عکس یک فضای سفید نرم و لطیف می دهد شما باید از یک سرعت شاتر کند استفاده کنید. دوربین خود را روی سه پایه قرار داده و حالت دوربین را روی TV یا S (اولویت شاتر) قرار دهید. یک سرعت شاتر کم انتخاب کنید و اجازه دهید که اندازه دیافراگم را دوربین تعیین کند . استفاده ازیک فیلتر ND به کاهش میزان نور کمک می کند که در اینصورت باید از سرعت شاتر به مراتب کمتری (نوردهی طولانی تر) استفاده کنید.

۵. انعکاس دراماتیک


لحظه ای که خورشید از میان ابرها ظاهر می شود و همچنین زمانی که طلوع یا غروب می کند چون صحنه در آب منعکس می شود یک لحظه دراماتیک به وجود می آید. از سه پایه استفاده کنید تا از لرزش دوربین جلوگیری شود و دوربین را درحالت AV (اولویت دیافراگم) قرار دهید. ازیک دیافراگم کوچک f/16 تا f/32 به منظور عمق میدان بیشتر استفاده کنید. برای بیشتر کردن اثر دراماتیک عکس از یک فیلتر پولاریزه استفاده کنید که باعث پر رنگ شدن آسمان می شود، ابرها را برجسته تر نشان می دهد و ازشدت انعکاس نور در آب می کاهد.

۶.از خطوط استفاده کنیدزمان نوردهی طولانی، آسمان را دراماتیک جلوه می دهد به طوری که ابرها دنباله دار و یک دست و آب دریا کف دار به نظر می رسد. برای واضح افتادن نمای نزدیک و نمای دور از یک لنز واید با دیافراگم کوچک f/16-f/32 استفاده کنید. برای حرکت کنترل شده همیشه از یک سه پایه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ازخطوطی استفاده کنید که چشم را به داخل عکس می کشانند مثل یک اسکله که از نمای نزدیک عکس شروع می شود وبه داخل آب کشیده می شود و یک منظره بی کران به وجود می آورد.

۷. عکاسی از فانوس های دریایی


فانوسهای دریایی اسطوره ای هستند وبرای بزرگسالان و کودکان به یک اندازه هیجان انگیز می باشند. به یاد داشته باشید برای یک عکسبرداری خوب از فانوسهای دریایی باید ترکیب بندی خوبی انجام دهید. استفاده از یک لنز واید و قرار دادن فانوس دریایی در نمای دور گوشه سمت چپ، عکس را متفاوت می کند. پرتوهای نور بالای فانوس را می توان با سرعت شاتر کند ثبت کرد. از یک لنز واید با دیافراگم در حدود f/16 استفاده کنید و برای جلوگیری از لرزش دوربین از سه پایه استفاده کنید.

۸. زمان روز خیلی مهم است

اگر درصبح زود عکاسی کنید رنگ قرمز درتصاویرتان خودنمایی می کند و هرچه زمان به پیش می رود رنگ قرمز به رنگ زرد متمایل می شود. درطول ساعات اولیه سوژه ها سایه های کشیده ای دارند و هر چه به نیمه روز نزدیک می شوید سایه ها از بین می روند. روز که به سوی غروب می گراید خورشید رنگها را مثل صبح غلیظ تر جلوه می دهد.

تنظیمات پیشنهادی

برای ثبت حرکت در عکس های دریا باید دوربین را روی یک سه پایه قرار داد و با یک سرعت شاتر کند مثل ۱/۳۰ ثانیه آغاز کرد و حتی در شرایط کم نور می توانید سرعت شاتر را برابر چند ثانیه قرار دهید تا یک حالت ماتی ملایم ایجادکنید. و مورد دیگر این است که عمق میدان (با استفاده ازحالت اولویت دیافراگم) را تعیین کنید و اجازه دهید که دوربین سرعت شاتر را انتخاب کند.

تجهیزات پیشنهادی

پارچه تمیز: حتی اگردر یک روز آرام هم عکس می گیرید نمی توانید از شر نمک و شنی که به شما پاشیده می شوند در امان بمانید که این شرایط به دوربین شما خسارت وارد می کند. پس از اینکه عکسبرداری شما پایان یافت با پارچه تمیز دوربین را پاک کنید ومطمئن شوید که ذره های شن باقی نمانده باشند.

فیلتر لنز: زمانی که ازدوربین استفاده نمی کنید آن را در کیف قراردهید تا از شر نمک و شن در امان بماند. همیشه لنز را با یک فیلتر بپوشانید تا از خراش لنز جلوگیری شود ( خرید یک لنز جدید خیلی گرانتر ازخرید یک فیلتر جدید است).

جعبه تجهیزات تمیز کننده لنز:
 برای خلاص شدن از ذرات نمک روی لنز ازمایع تمیزکننده لنز یا آب مقطر استفاده کنید. دوربین خود را محافظت کنید و تا زمانی که آماده عکس گرفتن نشده اید لنز را بسته نگه دارید. این توصیه ها باعث می شود که مجبور نباشید بعدا دوباره لنز را تمیز کنید.

نتیجه

منظره های دریایی تنوع زیادی دارند حتی اگر امواج یا آسمان دراماتیکی وجود نداشته باشد شما دریک روز نسبتاً گرفته هم می توانید با جنبه های جذاب و زیبای صخره ها، افراد و شن ها کار کنید. عکسی که حرکت را ثبت می کند همیشه به خاطر اثر دراماتیکی که دارد محبوب است و انعکاس تصاویر در عکاسی از آب جالب هستند. استفاده از فیلتر های عکاسی پولاریزه (polarizers) و کاهنده نور (ND) بسیار آسان تر از استفاده از فوتوشاپ بعد ازعکس گرفتن هستند. به یاد داشته باشید که با عکاسی منظره دریا نه تنها عکسهای زیبایی خلق خواهید کرد بلکه یک راه آرامش بخش برای گذراندن اوقات شما است. 

:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 201
:: ارسال شده در: عکاسی ,

:: مطالب مرتبط:
۷ نکته‌ی حرفه‌ای برای عکاسی خیابانی با دوربین موبایل
چگونه هر بار عکس‌هایی شفاف و بدون نویز بگیریم

:: برچسب‌ها: آموزش , عکس , عکاس , عکاسی , دریا , دریایی , از دریا , در دریا , عکس دریا , عکس از دریا , آموزش عکاسی از دریا , عکس های زیبا از دریا , چگونه از دریا عکس بگیریم , نحوه گرفتن عکس های زیبا از دریا , دریا عکس , عکاسی در دریا ,
نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [شنبه 03 بهمن 1394 ] [ 11:34]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
آشنایی با انواع نمک خوراکی و خواص آنها تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398
با خواب بعد ناهار چه کنیم ؟ تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1398
علائم و درمان کندرومالاسی یا نرمی کشکک زانو تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398
آموزش بکاپ گیری از گوشی های اندرویدی تاریخ : جمعه 23 فروردین 1398
آثار و زندگی پر فراز و نشیب صادق هدایت! تاریخ : چهارشنبه 21 فروردین 1398
۴ اشتباه ساده که امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند! تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1398
۹ راهکار برای حفظ سلامتی جسمی و روحی در محیط کار تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1398
۶ ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی تاریخ : جمعه 16 فروردین 1398
آخرین ارسال های انجمن
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1725
کل نظرات کل نظرات : 200
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 8
تعداد اعضا تعداد اعضا : 79

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 1,113
باردید دیروز باردید دیروز : 2,072
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 44
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 114
بازدید هفته بازدید هفته : 7,528
بازدید ماه بازدید ماه : 50,717
بازدید سال بازدید سال : 226,706
بازدید کلی بازدید کلی : 1,213,692

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.235.4.196
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
UstA
Translate : UstA

logo-samandehi