چنانچه یکی از استفاده کنندگان شبکه اجتماعی فیسبوک باشید حتما صفحات زیادی را مشاهده کرده اید که در مورد سایت یا وبلاگ یا شرکت ها و سازمان های مختلف هستند.
دیده اید که با کلیک روی لایک یا دکمه پسندیدم در این صفحات می توانید از آخرین اخبار این صفحات که در فیسبوک قرار می گیرد با خبر شده و مشترک آن شوید.
همچنین بر روی مطالب آنها نظر داده و آنها را دنبال کنید.

اگر کاربر یا بازدید کننده مرجع حرفه ای ویبولتین باشید حتما سایت یا انجمنی دارید و حتما علاقه مند هستید که برای انجمن یا سایتتان یک صفحه فیسبوک ایجاد کنید و کاربرانتان را دعوت به اشتراک در این صفحه کنید.
اگر از چگونگی ایجاد صفحه برای سایتتان در فیسبوک اطلاع ندارید با این آموزش ار مرجع حرفه ای ویبولتین ایران همراه باشید تا شما هم یک فن پیج (fan page)برای سایتتان در بزرگترین شبکه اجتماعی جهان داشته باشید!

اما شاید بگویید چه نیازی به صفحه فیسبوک هست؟!
در پاسخ باید بدانید ایجاد صفحه ای در فیسبوک برای سایت باعث:


1.افزایش ترافیک سایت(بازدید بیشتر)


2. ارتباط بیشتر و مستقیم تر با بازدیدکنندگان و کاربرانتان(خصوصا در سیستم های غیر از انجمن سازها)


3. تبلیغ ! گسترش نام سایت و انجمنتان در میان کاربران اینترنت.


4. بازشناسی محبوبیت و آنالیز محبویت مطالب و نوشته هایتان نزد کاربران(با سنجش میزان پسند ها و لایکها)


5. بهینه سازی و سئوی سایت (قسمتی از سئو محسوب میشود.توجه کنید که سئو معنای گسترده ای دارد.)

و ...





آموزش ایجاد صفحه هواداران فیس بوک برای سایت و انجمن :



1. ابتدا به صفحه اصلی فیسبوک (facebook.com) بروید.اگر در فیسبوک حسابی ندارید هم اکنون در آن عضو شوید.


2. به آدرس ساخت صفحه جدید در فیس بوک بروید ( http://www.facebook.com/pages/create.php )


3. روی یکی از آیکون ها (تصاویر) با توجه به نوع فعالیت سایتتان کلیک کنید.

آموزش ایجاد صفحه هواداران فیس بوک برای سایت و انجمن خود-1-png

4.سپس منویی ظاهر خواهد شد.در این منو در قسمت اول مرتبط ترین گزینه به موضوع سایتتان را انتخاب و در فیلد دوم نام صفحه (مثال نام سایت) تتان را وارد کنید. دقت کنید که این نام به انتهای آدرس فیسبوک افزوده و در آدرس صفحه شما نمایش داده خواهد شد و باید نامی یکتا باشد که قبلا استفاده نشده است.
دز گزینه پایین هم تیک I agree to facebook Pages Terms را بزنید و روی شروع کلیک کنید.



5. اگر نام انتخاب شده برای صفحه قبلاً ثبت نشده باشد شما به صفحه فیس*بوک خود منتقل می شوید به همین راحتی شما یک صفحه جدید برای وب سایت خود ایجاد کرده اید. حال شما یک صفحه با آدرسی مانند دارید که تمامی کاربران با مراجعه به آن می توانند به صفحه شما وارد شوند.


http://www.facebook.com/Vbpro.ir




6. برای انتخاب یک تصویر برای صفحه خود می توانید بر روی گزینه بارگذاری تصویر از قسمت افزودن عکس کلیک کنید.


7. برای دعوت از دوستان خود برای دنبال کردن صفحه شما می توانید روی گزینه پیشنهاد به دوستان از قسمت دوستانتان را دعوت کنید کلیک کنید.


8. از قسمت به هوادارانتان بگویید می توانید به کل لیست مخاطبان خود در ایمیل خود نامه ای ارسال کنید و آن ها را از ایجاد صفحه جدید آگاه کنید.


9. از قسمت وضعیت بروزرسانی های پیام ها می توانید به دیوار صفحه خود مطلب جدید ارسال کنید.


10. از قسمت این صفحه را بر روی تارنمای خود تبلیغ کنید می توانید کدی دریافت کنید که با کپی کردن آن در قالب وب سایت یا وبلاگ خود می توانید به تمامی بازدید کنندگان خود این امکان را بدهید که چند تن از کسانی که صفحه شما را دنبال می کنند مشاهده کنند و خود صفحه شما را دنبال کنند ( دکمه Like کافیست در وب سایت شما کلیک کنند )




11. کافیست در صفحه نمایش داده شده بر روی گزینه ویرایش صفحه کلیک کنید تا به قسمت مدیریتی صفحه فیس بوک خود وارد شوید. در قسمت مدیریتی شما بسیاری از تنظیمات را می توانید بر روی صفحه هواداران خود اعمال کنید. برای مثال برای ثبت آدرس سایت خود می توانید در قسمت اطلاعات پایه این کار را انجام دهید و یا در قسمت مدیریت مجوزها تعیین کنید که چه کسانی می توانند بر روی دیوار صفحه شما بنویسند و یا اصلاً وقتی کاربری به صفحه شما می آید به صورت پیش فرض چه تبی به آن نشان داده شود که به صورت پیش فرض تب دیوار است.

آموزش ایجاد صفحه هواداران فیس بوک برای سایت و انجمن خود-2-jpg


تمام موارد مربط به صفحه شما کامل شد. حال شاید بپرسید؟
آیا می توان صفحه سایت را در فیسبوک حذف کرد؟!
پاسخ مثبت است ، شما در هر زمان و به هر دلیلی می توانید با رفتن به قسمت ویرایش صفحه > مدیریت مجوزها و با کلیک بر روی گزینه # نام صفحه # را برای همیشه پاک کن صفحه خود را برای همیشه از فیس بوک پاک کنید.



موفق باشید.