close
دانلود آهنگ جدید
چگونه هدفمند زندگی کنیم؟

مجله جامع رفیق شامل اخبار ، سلامت ، فناوری ، فرهنگ و هنر ، گردشگری ، خانه داری و...

همه ما دوست داریم به نقطه ای از زندگی برسیم که استعدادها، مهارت ها و توانایی های مان با نیازهای دنیای اطراف مان تطبیق داده شود. این در واقع تعریف من از هدفی است


 

هدفمند و با انگیزه بودن

در مسیر هدف نقطه ثابتی وجود ندارد که به آن جا برسیم

 

همه ما دوست داریم به نقطه ای از زندگی برسیم که استعدادها، مهارت ها و توانایی های مان با نیازهای دنیای اطراف مان تطبیق داده شود. این در واقع تعریف من از هدفی است که همه ما به دنبالش هستیم. اما در مسیر هدف نقطه ثابتی وجود ندارد که به آن جا برسیم و برای همیشه همانجا بمانیم. دنیا در حال تغییر است. ما آدم ها در حال تغییر هستیم. این جستجوی دائمی برای رسیدن به این نقطه است که باعث پیشرفت و رسیدن به هدف می شود.

 

از راهنمای کلیدی زیر برای روشن کردن مسیر موفقیت خود استفاده کنید.

 

حس کنجکاوی خود را تحریک کنید

هیچوقت قدرت کنجکاوی را دست کم نگیرید. کنجکاوی همان میل به دانستن و یاد گرفتن است که ذهن تان را روشن و پویا نگه می دارد.

 

وقتی می پذیرید که چیزی را نمی دانید برای دانستن آن تمایل و اشتیاق پیدا می کنید و تمام تلاش تان را برای به دست آوردن آن به کار می برید.

 

آدم های کنجکاو سوال می پرسند، به دنبال پاسخ می گردند و مسیرهای تازه ای را برای مشکلات قدیمی امتحان می کنند. آن ها با رفتارهای شان به راحتی قابل تشخیص هستند. آن ها یک مشکل را با دید تازه و ذهن باز بررسی می کنند و به یک راه حل خلاقانه و نوآورانه می رسند.

 

آدم های کنجکاو همیشه به دنبال اطلاعات جدید هستند. همیشه آن ها را در کتابخانه ها و کتابفروشی ها پیدا می کنید. آن ها از مدیر، همسر، دوستان و یا همکارانشان درخواست بازخورد می کنند و همیشه سوالات عمیق و متفکرانه می پرسند.

 

دنبال اطلاعات تازه باشید. منابع خود را در نظر بگیرید و آن ها را گسترش دهید. شخصی را پیدا کنید که الهام بخش تان باشد و از او بپرسید چه می خواند، چه می بیند و چه گوش می دهد؟

 

کنجکاوی باعث می شود یاد بگیرید، از یاد ببرید و دوباره یاد بگیرید. اریک هافر فیلسوف می گوید: در آینده یاد گیرنده ها وارث زمین می شوند در حالی که دانایان خودشان را مجهز به زندگی در دنیایی می بینند که هنوز وجود ندارد.

 

زمانی که از دنیا می رویم مردم ما را از روی موفقیت های مان قضاوت می کنند. تا آن زمان این وظیفه خودمان است که به دنبال موفقیت ها باشیم.

 

هدفمند بودن

هیچوقت قدرت کنجکاوی را دست کم نگیرید

 

انگیزه های خود را بررسی کنید

اگر انگیزه های شما خالصانه و صادقانه باشند پیشرفت را تجربه خواهید کرد در غیر اینصورت هرگز به هدف نخواهید رسید.

 

اعتبار واقعی از درون می آید. وقتی اعتماد به نفس شما با واکنش دیگران از بین نرود باعث ایجاد انگیزه معتبر و نتایج معتبر می شود.

 

اعتماد به نفس خود را با تقویت شخصیت بالا ببرید. مهربان باشید. به جای گرفتن ببخشید. حتی به کسی که نمی تواند برای شما کاری انجام دهد اهمیت بدهید.

 

از شما دعوت می کنم انگیزه های خود را بررسی کنید. مهم نیست در چه موقعیتی هستید اگر این کار را انجام ندهید زندگی خود را روی ستون های متزلزلی می سازید. پس از انتقاد کردن، سیاست بافی کردن و کنترل نتایج پرهیز کنید. به جای این که درگیر یک نتیجه خاص شوید زندگی خود را با اهداف جداگانه ای در نظر بگیرید. وقتی به نتایج متفاوت فکر کنید هماهنگ با روحیات خود پیش می روید و این آرامش درونی شما را به هدف می رساند. هدف یک چیز بیرونی نیست بلکه چیزی است که در درون خود دارید.

 

بخش های اصلی زندگی خود را ارزیابی کنید

اگر احساس می کنید در کار تمام وقت تان گیر افتاده اید، اگر احساس می کنید مهارت خاصی ندارید، بی تجربه هستید یا آموزش کافی ندیده اید پس در مسیر هدف زندگی نمی کنید و یا هدفی در زندگی ندارید. چگونه این را تشخیص دهیم و بفهمیم که چه هدفی در زندگی داریم؟

 

بخش های اصلی زندگی هر شخصی مختص خودش است و فقط خودش می تواند آن ها را تعیین کند. ذهن و جسم، خانواده و دوستان، معنویات، مادیات و شغل.

 

از خودتان سوالات شخصی درباره زندگی تان بپرسید. به عنوان مثال: در بخش های اصلی زندگی ام چه کارهایی می کنم؟ آیا در برخی از آن ها عالی هستم اما در برخی نقص هایی دارم؟

 

به عنوان مثال شغل یکی از بخش های اصلی زندگی است که خیلی ها با آن درگیر هستند. اگر بخش اصلی زندگی شما نیز هست از خودتان بپرسید: من در چه کاری خوب هستم؟ استعدادها، مهارت ها و توانایی های خاص من چیست؟ چه کاری می خواهم انجام دهم؟

 

چه مشکل یا نیاز بیرونی شما را آزار می دهد؟ چه فرصت ها، شغل ها و یا تفریح هایی دوست داشتید اما به آن ها نرسیدید؟ واقعیت خود را در بخش های اصلی زندگی تان پیدا کنید تا بتوانید در یک مسیر هدف دار پیش بروید.

 

عادت های تاثیرگذار را تقویت کنید

یکی از مهم ترین چیزهایی که باعث می شود یک زندگی هدفمند داشته باشید این است که عادت های تاثیرگذار خود را تقویت کنید. رفتارها و کارهایی که باعث می شود در مسیر رویاهای قلبی تان سریع تر حرکت کنید. و بالعکس عادت هایی که تاثیرگذاری پایینی دارند باعث از بین رفتن انرژی، اشتیاق و تلاش می شوند و مانع از پیدا کردن هدف می شوند.

 

یکی از عادت هایی که باید تقویت کنید این است که مراقب زمان و انرژی خود باشید. هر کاری که با این دو منبع انجام می دهید تعیین کننده نتیجه زندگی تان است. زمان یکی از باارزش ترین دارایی های ماست و آن را با انجام دادن کارهایی که ما را به جلو پیش نمی برد هدر می دهیم. چقدر وقت برای تماشای تلویزیون، پرسه زدن در فضای مجازی و پاسخ دادن به پیام ها می گذرانید؟ متاسفانه زمان زیادی را برای این سه کار بیهوده صرف می کنیم.

 

اگر بخواهیم در جهت هدف زندگی کنیم و به اهداف مان برسیم باید این عادت های بی تاثیر را از زندگی خود حذف کنیم. در عوض در ساعت هایی که به آن ها “ساعت قدرت” می گویند به خودتان انرژی و روحیه بدهید. هر روز صبح ۲۰ دقیقه مراقبه کنید، ۲۰ دقیقه ورزش کنید و ۲۰ دقیقه با صدای بلند مطالعه کنید.

 

ما در دنیای الکترونیکی زندگی می کنیم که به سرعت نور حرکت می کند و ما فراموش می کنیم که چگونه تمرکز کنیم. این برنامه صبحگاهی ذهن، قلب و روح را در جهت هدف باز می کند.

 

زندگی هدفمند یعنی هر روز صبح با هیجان از خواب بیدار شویم و از زمانی که پا روی زمین می گذاریم نمی توانیم برای تغییر در زندگی منتظر بمانیم. برای حل مشکلات، آوردن لبخند به چهره دیگران و پیدا کرده راه حل هیجان زده هستیم و شب ها با رضایت می خوابیم زیرا امروز روز پرباری داشتیم.

 

منبع: bedunim.ir

 :: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 1

:: بازدید : 153
:: ارسال شده در: موفقیت , جملات،فایل ها و متون انگیزشی ,

:: مطالب مرتبط:
موارد ضروری برای جلسه کنکور
چگونه یک کودک باهوش و موفق تربیت کنیم

:: برچسب‌ها: چگونه هدفمند زندگی کنیم؟ , هدفمند زندگی کنیم؟ , حس کنجکاوی خود را تحریک کنید , حس کنجکاوی , قدرت کنجکاوی , کنجکاوی , قدرت , عادت های تاثیرگذار , عادت , اریک هافر فیلسوف , اریک هافر , فیلسوف , اریک , پیشرفت و رسیدن به هدف , پیشرفت , رسیدن به هدف , هدف , استعدادها ,
نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [یکشنبه 06 آبان 1397 ] [ 15:25]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
آشنایی با انواع نمک خوراکی و خواص آنها تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398
با خواب بعد ناهار چه کنیم ؟ تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1398
علائم و درمان کندرومالاسی یا نرمی کشکک زانو تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398
آموزش بکاپ گیری از گوشی های اندرویدی تاریخ : جمعه 23 فروردین 1398
آثار و زندگی پر فراز و نشیب صادق هدایت! تاریخ : چهارشنبه 21 فروردین 1398
۴ اشتباه ساده که امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند! تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1398
۹ راهکار برای حفظ سلامتی جسمی و روحی در محیط کار تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1398
۶ ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی تاریخ : جمعه 16 فروردین 1398
آخرین ارسال های انجمن
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1725
کل نظرات کل نظرات : 200
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 2
تعداد اعضا تعداد اعضا : 82

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 25
باردید دیروز باردید دیروز : 1,253
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 28
بازدید هفته بازدید هفته : 1,278
بازدید ماه بازدید ماه : 18,353
بازدید سال بازدید سال : 587,966
بازدید کلی بازدید کلی : 1,574,952

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 18.208.159.25
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
UstA
Translate : UstA

logo-samandehi