مجله جامع رفیق شامل اخبار ، سلامت ، فناوری ، فرهنگ و هنر ، گردشگری ، خانه داری و...

فناوری های جدید


 

8 دسامبر 2018

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی-مشخصا یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق-در سال ۲۰۱۸ حضور همه‌جانبه‌ای داشت و در ۱۲ ماه آینده هم مطمئنا سروصدای آن کم نخواهد شد. البته مثل تکنولوژی‌های نوین دیگر-همچون برق، اینترنت و دیگر موارد-هوش مصنوعی هم در نهایت به یک پدیده عادی بدل می‌شود ولی حداقل در سال آینده باید انتظار ایجاد سروصدای زیادی را در این حوزه داشته باشیم.

هوش مصنوعی در مسیری حرکت می‌کند که دیگر نه‌تنها ماشین‌ها کارهای فیزیکی را انجام می‌دهند، بلکه این ماشین‌ها قادر به انجام کارهایی مانند برنامه‌ریزی، تعیین استراتژی و موارد مشابه خواهند بود. برخی از افراد می‌گویند این روند منجر به پدیدار شدن یک نوع آرمان‌شهر می‌شود ولی افرادی که دیدگاه بدبینانه‌ای دارند، اعتقاد دارند این روند منجر به بیکاری‌های گسترده و به هم خوردن نظم اجتماعی می‌شود. با توجه به این مسائل و قضایا، در این مطلب می‌خواهیم ۵ پیش‌بینی برای وضعیت هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۹ مطرح کنیم.

نقش فزاینده هوش مصنوعی در سیاست بین‌المللی

هوش مصنوعی

در سال ۲۰۱۸، شاهد درگیری‌های تجاری زیادی بین دو ابرقدرت در زمینه‌ی هوش مصنوعی یعنی آمریکا و چین بودیم. هواوی اعلام کرد که به جای همکاری با شرکت‌های آمریکایی برای توسعه چیپ‌های هوش مصنوعی، می‌خواهد در این زمینه کاملا مستقل شود. در همین زمینه باید به خبرهای مربوط به توسعه موتور جستجو سانسور شده در چین توسط گوگل اشاره کنیم که اعتراض‌های زیادی ایجاد کرد.

با توجه به این روندها، باید بگوییم که خطر بهره‌گیری از تکنولوژی‌های هوش مصنوعی توسط رژیم‌های مستبد برای محدود کردن آزادی و حقوقی مانند آزادی بیان و حفظ حریم خصوصی، بیشتر از گذشته شده است. دوما، افزایش این تنش‌ها باعث می‌شود که سازمان‌های فعال در این زمینه، کمتر از گذشته پیشرفت‌های صورت‌گرفته را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و این امر منجر به کاهش سرعت پیشرفت در این حوزه می‌شود.

حرکت به سمت هوش مصنوعی شفاف

هوش مصنوعی

برای بهره‌گیری از تمام پتانسیل‌های هوش مصنوعی، باید این تکنولوژی بتواند اعتماد کاربران را جلب کند. به همین خاطر باید بدانیم که این تکنولوژی می‌خواهد با داده‌های ما چکار کند و زمانی که این تصمیم‌ها در زندگی ما تاثیرگذار است، باید بدانیم این تصمیم‌ها چگونه اتخاذ می‌شوند. چنین کاری اصلا آسان نیست زیرا عملکرد درونی چنین سیستم‌هایی را به راحتی نمی‌توان توضیح داد. در سال ۲۰۱۹، احتمالا شاهد شفافیت در سیستم‌های هوش مصنوعی خواهیم بود. به‌عنوان مثال، شرکت IBM از از سیستمی رونمایی کرده که از لحاظ تئوری می‌تواند نحوه‌ی عملکرد هوش مصنوعی را برای اتخاذ تصمیم‌ها شرح دهد.

همچنین در اروپا با بهره‌گیری از قانون مربوط به محافظت از داده‌های شهروندان، این افراد در مقابل تصمیم‌های گرفته شده توسط ماشین‌ها که تاثیر مهمی در زندگی‌ها آن‌ها دارد، محافظت می‌شوند. اگرچه هنوز چنین مباحثی چندان مطرح نمی‌شود، ولی احتمالا در سال ۲۰۱۹ شرکت‌ها بیش از پیش به سمت چنین چیزی حرکت می‌کنند.

نفوذ بیشتر هوش مصنوعی در کسب‌وکارهای مختلف

هوش مصنوعی

در سال ۲۰۱۸، بسیاری از کمپانی‌ها به قابلیت‌ها و محدودیت‌های هوش مصنوعی پی بردند. حالا بسیاری از کمپانی‌ها بعد از جمع‌آوری داده‌های موردنظر خود، آماده‌ی بهره‌گیری گسترده از این تکنولوژی هستند. در بخش مالی، در حال حاضر الگوریتم‌های یادگیری ماشینی به‌سرعت تراکنش‌های انجام شده را مورد بررسی قرار می‌دهند و فروشگاه‌های اینترنتی هم با بهره‌گیری از آن، بهتر از گذشته می‌توانند محصولات مطابق سلیقه کاربر را پیشنهاد دهند. کارخانه‌ها با بهره‌گیری از این فناوری، می‌توانند زمان خرابی دستگاه‌های خود را تخمین بزنند.

در بخش‌های مربوط به منابع انسانی و استخدام و اخراج کارکنان، هوش مصنوعی بیشتر از قبل به کار گرفته خواهد شد. با همه‌گیر شدن الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، حتی کسب‌وکارهای کوچک هم به بهره‌گیری از داده‌های دریافتی روی می‌آورند تا بتوانند بهترین خدمات را ارائه کنند و از این راه درآمدشان بیشتر شود.

ایجاد شغل‌های بیشتر به‌لطف هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، هنوز نمی‌دانیم که در بلندمدت، هوش مصنوعی نظم اجتماعی را به هم می‌زند یا یک آرمان‌شهر بدون شغل همراه با درآمد خوب (یا آینده‌ای واقع‌بینانه‌تر) را به ارمغان می‌آورد. اما حداقل در سال آینده، این تکنولوژی چندان مشکل‌زا نخواهد بود. طبق بررسی‌های انجام شده، تا پایان سال ۲۰۱۹، شغل‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی بیشتر از شغل‌هایی است که به‌خاطر وجود آن از بین می‌رود. این یعنی مشاغل فنی مربوط به این حوزه افزایش می‌یابد تا بتوانند نفرات را با بهره‌گیری از آن آشنا کنند و در نهایت به‌عنوان مسئول پشتیبانی و توسعه آن انجام وظیفه کنند. در هر صورت باید بگوییم که شغل‌های مربوط به انجام کارهای روتین و معمولی در خطر هستند ولی آینده کارهای تخصصی‌تر تا حد زیادی روشن است.

مفیدتر شدن دستیارهای دیجیتالی

هوش مصنوعی

به لطف دستیارهای دیجیتالی مانند گوگل اسیستنت و الکسا آمازون، این تکنولوژی به خانه‌های بسیاری از کاربران راه پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۹، قابلیت‌های این دستیارهای دیجتالی بهبود می‌یابد و تعداد بیشتری از کاربران برای انجام کارهای خود به آن‌ها تکیه می‌کنند. در حال حاضر گفتگو با دستیارهای دیجیتالی چندان مانند مکالمات طبیعی نیست اما در سال ۲۰۱۹ طبیعی‌تر از گذشته می‌توانیم با دستیارهای دیجیتالی صحبت کنیم و آن‌ها هم قادر به انجام کارهای بیشتر خواهند بود.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 219
:: ارسال شده در: فناوری , فناوری های جدید ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [شنبه 17 آذر 1397 ] [ 13:25]
تاریخ

 

اخبار,اخبار تکنولوژی,تراشه ۵G مدیاتک

مدیر عامل شرکت مدیاتک به تازگی اعلام کرده است که تراشه ۵G مدیاتک در اواخر سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مدیاتک که یکی از شرکت‌های طراح محصولات نیمه‌هادی برای محصولات بی‌سیم، رسانه‌های دیجیتال و پردازنده در جهان است و دفتر مرکزی آن نیز در تایوان مستقر شده است، چند ماه پیش اعلام کرده بود که می‌خواهد به منظور همگام شدن با سایر غول‌های تکنولوژی در توسعه فناوری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G، از تراشه اختصاصی خود تحت عنوان هلیو ام ۷۰ (Helio M۷۰) رونمایی کرده و آن را سال دیگر در سال ۲۰۱۹ میلادی به بازارهای جهانی روانه کند.

 

حالا ریک تسای، مدیرعامل این شرکت به تازگی از به تعویق افتادن زمان عرضه این تراشه خبر داده و گفته است که به احتمال زیاد این محصول در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه خواهد شد.

 

بر اساس اعلام این شرکت، بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام کردند که با این حساب، نخستین دستگاههای الکترونیکی مجهز به این تراشه ها نیز از اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی به بازار خواهند آمد و علاقمندان به فناوری شبکه اینترنت ۵G باید تقریبا تا دو سال دیگر منتظر بمانند.

 

این طور که به نظر می‌رسد، مدیاتک قصد دارد با درنظر گرفتن بودجه و جذب سرمایه گذاری های کلان به تحقیق، توسعه و تولید در بخش تراشه و مودم های مربوط به فناوری شبکه ۵G ب‍پردازد و در رقابت تنگاتنگی که با سایر غول های تکنولوژی همچون اینتل، کوالکام و برودکام دارد، آنها را از به بیرون رانده و خود پیروز میدان شود.

 

بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، قرار است این تراشه که مخصوص مودم‌های اینترنت ۵G است، در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۹ به طور رسمی توسط این شرکت رونمایی شود.  

 

مدیاتک همچنین طی همکاری با بزرگترین و مشهورترین اپراتورهای جهان توانسته است در توسعه فناوری نسل فعلی و کنونی اینترنت همراه ۴G بسیار تاثیرگذار باشد و  می‌توان گفت این شرکت تایوانی کارنامه درخشانی در زمینه تولید تراشه و گسترش فناوری اینترنت همراه و تسهیل برقراری ارتباط میان کاربران در جهان دارد.  

 

مدیاتک تاکنون به منظور توسعه فناوری شبکه ۵G با شرکت‌هایی نظیر نوکیا، هواوی،  چایناموبایل و NTT Docomo و ایجاد همکاری مذاکرات متعددی را به انجام رسانده و قصد دارد با عرضه تراشه ۵G در اواخر سال ۲۰۱۹، سهم قابل ملاحظه‌ای در بازار تراشه و پردازنده‌های فناوری ۵G تا سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ را از آن خود کند.

 :: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 202
:: ارسال شده در: فناوری , فناوری های جدید ,نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [جمعه 11 آبان 1397 ] [ 22:51]
تاریخ

جیمیل

سال‌ها پیش، بسیاری از کاربران اینترنت برای ساختن اکانت ایمیل از سرویس‌های معروفی مانند هات‌میل و یاهو استفاده می‌کردند. با این حال، گوگل تصمیم گرفت وارد این عرصه شود و با معرفی جیمیل و با ارائه‌ی ظرفیت‌های هنگفت و رابط کاربری ساده و سبک، خیلی سریع توانست توجه حجم عظیمی از کاربران را جلب کند و به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های ایمیل بدل شود.

سرویس جیمیل حالا دارای ۱.۵ میلیارد کاربر فعال است.

حالا پس از سال‌ها، داشتن اکانت جیمیل دیگر یک چیز عجیب محسوب نمی‌شود (در حقیقت، حالا داشتن اکانت هات‌میل بسیار عجیب است). روز گذشته، اکانت رسمی گوگل توییتی را منتشر کرد که در آن آمده سرویس جیمیل دارای ۱.۵ میلیارد کاربر فعال است.

باید خاطرنشان کنیم این آمار به معنای وجود ۱.۵ میلیارد افراد واقعی که در سرتاسر دنیا از جیمیل‌ استفاده می‌کنند، نیست. زیرا بسیاری از افراد از ایمیل‌های مختلفی استفاده می‌کنند (مثلا یکی برای امور شخصی و دیگری برای امور کاری) و به همین خاطر افراد اصلی استفاده کننده از این سرویس کمتر است؛ اما هنوز هم چنین آماری یک موفقیت بسیار بزرگ برای گوگل محسوب می‌شود.

به‌عنوان مقایسه باید بگوییم که فیس‌بوک هم دارای بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال است.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 173
:: ارسال شده در: فناوری , فناوری های جدید ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [شنبه 05 آبان 1397 ] [ 10:38]
تاریخ

 

14 اکتبر 2018

شارژ بی سیم

روزبه‌روز به تعداد گجت‌های مبتنی بر فناوری بی‌سیم افزوده می‌شود و به همین خاطر تعداد پورت‌ها و کابل‌ها همواره رو به کاهش است. با این حال، هرچند شرکت‌ها با تمام قوا در راستای بهره‌گیری از فناوری شارژ بی سیم حرکت می‌کنند، اما هنوز نتوانسته‌اند پورت مربوط به شارژ را به‌طور کامل حذف کنند. طی ۱۰ سال گذشته بارها این عبارت را شنیده‌ایم که «به‌زودی فناوری شارژ بی سیم جایگزین شارژ سنتی می‌شود» ولی هنوز که چنین اتفاقی نیفتاده است. آیا حالا که گوگل هم با عرضه سری جدید گوشی‌های پیکسل به بهره‌گیری از این فناوری روی آورده، به همه‌گیرتر شدن این مشخصه نزدیک‌تر شده‌ایم؟

سیستم فناوری شارژ بی سیم مانند گرمایش القایی است و بعد از ایجاد میدان الکترومغناطیسی در یک مکان، این انرژی به سیم‌پیچ‌های فلزی موجود در گجت که در نزدیکی میدان موردنظر قرار دارد، انتقال می‌یابد. زمانی که با استفاده از اجاق برقی می‌خواهید کتری پر از آب را داغ کنید، انرژی الکتریکی به‌صورت انرژی گرمایی به پایین کتری منتقل می‌شود. این موضوع منجر به داغ شدن کتری و به جوش آمدن آب می‌شود. شارژ بی‌سیم هم در اصل چنین کارکردی دارد. در شارژ بی‌سیم با دو سری سیم‌پیچ سروکار داریم که یکی از آن‌ها برق را به‌جای گرما، به میدان الکترومغناطیسی تبدیل می‌کند. سیم‌پیچ موجود در گجت موردنظر هم این میدان شناور را دوباره به انرژی تبدیل می‌کند. در نهایت این انرژی روانه‌ی باتری گجت می‌شود و آن را شارژ می‌کند.

شارژ بی سیم

بهره‌گیری از شارژ بی سیم برای گوشی‌ها به سال ۲۰۰۹ و عرضه گوشی Palm Pre برمی‌گردد. در سال‌های اخیر شرکت‌های زیادی به این مشخصه روی آورده‌اند و در همین زمینه می‌توانیم به آیفون ۸ و آیفون X و آیفون‌های ۲۰۱۸ اشاره کنیم که از استاندارد شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می‌کنند. گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ هم از سال‌ها از پیش این مشخصه پشتیبانی می‌کردند و حالا تقریباً تمام گوشی‌های پرچم‌دار از این مشخصه بهره می‌برند. در ابتدا گوشی‌ها از لحاظ استاندارد شارژ بی‌سیم متحد نبودند اما حالا شرکت‌ها در زیر پرچم استاندارد Qi جمع شده‌اند و این می‌تواند استقبال از این مشخصه را افزایش دهد.

البته برای بهره‌گیری از شارژ القایی باید چالش‌های این فناوری به حداقل برسد. به‌عنوان مثال، با توجه به اینکه در این فرایند بخش زیادی از انرژی به‌صورت گرما هدر می‌رود، این نوع شارژ معمولاً سرعت کمتری نسبت به شارژ سیمی دارد. علاوه بر این، در بسیاری از موارد وقتی که گوشی‌ها فقط چند دقیقه بر پد شارژ قرار می‌گیرند، بدنه آن‌ها خیلی سریع داغ می‌شود. موضوعی که کاربران چندان از آن دل خوشی ندارند.

شارژ بی سیم

در ضمن باید خاطرنشان کنیم که فعلاً گوشی‌های مجهز به بدنه‌های فلزی، نمی‌توانند از این فناوری بهره ببرند. این یعنی گوشی‌ها برای اینکه بتوانند از این فناوری بهره ببرند، باید از بدنه‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی استفاده کنند. اندازه سیم‌پیچ‌های پد شارژ هم در برد مفید این انتقال تأثیرگذار است و از آنجایی که پدهای شارژ بی‌سیم وسعت چندانی ندارند، برد شارژ آن‌ها بسیار محدود است. اما حتی در سیم‌پیچ‌های بزرگ هم بخش زیادی از انرژی ورودی هدر می‌رود. بر اساس پژوهش انجام شده در دانشگاه MIT، حدود ۴۰ درصد برق ورودی به پد شارژ، به مقصد یعنی گجت مذکور نمی‌رسد و در این میان از دست می‌رود.

شارژ بی سیم

علی‌رغم این محدودیت‌ها، باید بگوییم که هنوز امید زیادی برای موفقیت گسترده و همه‌گیر شدن این فناوری وجود دارد. به‌خصوص از زمانی که آیفون هم به بهره‌گیری از استاندارد Qi روی آورده، احتمال این موفقیت بیشتر هم شده است. اما به نظر می‌رسد اپل فعلاً برای خالی نبودن عریضه این فناوری را برای گوشی‌های خود به ارمغان آورده و مثلاً هنوز هم خبری از پد شارژ ایرپاور نیست، شارژری که قرار بود سال گذشته روانه‌ی بازار شود. اپل با حذف جک هدفون نشان داد که می‌تواند کاربران را به خرید هدفون‌های بی‌سیم ترغیب کند و باید ببینیم آیا مانند جریان حذف جک هدفون، در زمینه‌ی شارژ بی‌سیم هم به‌طور همه‌جانبه وارد عمل می‌شود یا اینکه فعلاً این مشخصه را به‌عنوان یک ویژگی جانبی در گوشی‌های خود تعبیه می‌کند.

هرچند گوگل در بخش نرم‌افزار اهمیت بسیار زیادی دارد، ولی در بخش سخت‌افزار همچنان از اهمیت چندان زیادی بهره نمی‌برد و بهره‌گیری گوشی‌های این شرکت، تأثیر بسزایی در افزایش استقبال مخاطبین از شارژ بی سیم ندارد. در نهایت به نظر می‌رسد اگر اپل این فناوری را به‌صورت همه‌جانبه بپذیرد، شاید کاربران هم این فناوری را بپذیرند و استفاده از آن را آغاز کنند.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 162
:: ارسال شده در: فناوری , فناوری های جدید ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [یکشنبه 22 مهر 1397 ] [ 12:39]
تاریخ

 

10 اکتبر 2018

ریموت کنترل

آیا به‌زودی ریموت کنترل تلویزیون‌ها منسوخ می‌شود؟ ریموت کنترل وسایل دیگر هم احتمالاً به‌زودی راهی قبرستان تکنولوژی‌های بلااستفاده خواهند شد. گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به لطف بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های متنوع، احتمالاً وظیفه ریموت کنترل تلویزیون‌ها را به عهده می‌گیرند. البته این تصاحب به همین حوزه محدود نمی‌ماند و گوشی‌های هوشمند همین حالا هم کنترل موارد زیادی مانند نورپردازی خانه، دما و سیستم‌های امنیتی را در دست گرفته‌اند.

البته با توجه به اینکه روزبه‌روز تکنولوژی‌های مبتنی بر فرمان‌های صوتی و حرکتی کاربران پیشرفته‌تر می‌شوند، جایگاه گوشی‌های هوشمند به‌عنوان ریموت کنترل وسایل مختلف هم چندان ماندگار نخواهد بود. به اعتقاد یکی از کارشناسان حوزه تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند مناسب فعالیت‌های گروهی نیستند و در همین زمینه می‌گوید: «ریموت کنترل تلویزیون‌ها از بقایای تکنولوژی‌های بسیار قدیمی هستند. آن‌ها از نرم‌افزار بهره نمی‌برند، ظاهر جذابی ندارند ولی چه چیز را می‌توان جایگزین آن‌ها کرد؟». او در ادامه می‌گوید: «واضح‌ترین راه‌حل، بهره‌گیری از گوشی‌های هوشمند است. اما در این زمینه یک مشکل بزرگ وجود دارد. گوشی‌های هوشمند وسایل شخصی محسوب می‌شوند ولی تماشای تلویزیون عمدتا یک فعالیت گروهی به‌حساب می‌آید. به همین خاطر احتمالاً گجت‌های مبتنی بر فرمان‌های صوتی مانند اسپیکرهای الکسا چنین وظیفه‌ای را بر عهده می‌گیرند.»

ریموت کنترل

در همین رابطه، پلتفرم YouView در تلاش است که دستیار دیجیتالی الکسا را به سیستم‌های مختلف متصل کند. یکی از مدیران این شرکت در مورد کار این پلتفرم توضیح می‌دهد: «پلتفرم YouView سال گذشته شراکت خود را با الکسا آغاز کرد و از آن زمان در تلاش هستیم که روش‌های جست‌وجو طبیعی را توسعه دهیم، روش‌هایی که باعث می‌شود کاربران برای پیدا کردن محتوای موردنظر خود، از فرمان‌های صوتی طبیعی‌تری استفاده کنند.»

مقامات YouView متوجه شده‌اند که وقتی ریموت کنترل از معادله حذف می‌شود، روند جستجو هم تغییر می‌یابد. او در این رابطه می‌گوید: «برای طبیعی‌تر کردن جستجوهای صوتی، باید کلیدواژه‌های گسترده‌ای را مشخص کنیم، زیرا روی‌هم‌رفته، جستجوهای صوتی معمولاً پیش‌بینی‌ناپذیرتر از جستجوهای کتبی هستند.»

او در رابطه با آینده‌ی ریموت کنترل تلویزیون‌ها و وسایل مختلف معتقد است: «فرایند بهره‌گیری از فرمان‌های صوتی به جای ریموت کنترل یک شبه اتفاق نمی‌افتد بلکه کاربران کم‌کم به این موضوع عادت خواهند کرد. با همه‌گیر شدن اسپیکرهای هوشمند مانند الکسا، کاربران بیشتری به بهره‌گیری از این روش جدید روی می‌آورند.»

ریموت کنترل

اگر به گذشته و سرنوشت نوار کاست نگاه کنیم، می‌بینیم که معمولا مرگ تکنولوژی‌ها سریع‌تر از حد انتظار اتفاق می‌افتد. هرچند بهره‌گیری از فرمان‌های صوتی به جای ریموت کنترل در ابتدا عجیب‌وغریب به نظر می‌رسد، اما کاربران خیلی زود با این موضوع کنار می‌آیند. مدیرعامل شرکت XMOS که در همین زمینه فعالیت می‌کند، می‌گوید: «روی‌هم‌رفته، طبیعی‌ترین روش ارتباط برای انسان‌ها، بهره‌گیری از صدا است. در آینده مثلاً با گفتن «سریال پولدارک، اپیزود چهار»، تلویزیون به‌صورت خودکار پخش سریال و اپیزود موردنظر را آغاز می‌کند.»

البته همه کارشناسان و مدیران شرکت‌های مختلف طرفدار بهره‌گیری از فرمان‌های صوتی نیستند. یکی از مدیران شرکت ThinkAnalytics که در زمینه‌ی ارائه‌ی پیشنهادهای شخصی‌سازی شده فعالیت می‌کند، می‌گوید ریموت کنترل به این زودی‌ها منسوخ نمی‌شود، زیرا هرکدام از کاربران دوست دارند با بهره‌گیری از روش‌های مختلفی از تکنولوژی‌ها استفاده کنند.

ریموت کنترل

او در این رابطه می‌گوید: «نمی‌توان برای چنین کاری یک راه‌حل همه‌فن‌حریف ارائه کرد. استفاده از ریموت کنترل بسیار ساده است و از میان‌برهای زیادی هم بهره می‌برد. در حقیقت با تعبیه‌ی میکروفون در چنین ریموت کنترل‌هایی، می‌توان این تکنولوژی را با فرامین صوتی ترکیب کرد. فرامین صوتی، تبلت‌ها و گوشی‌ها هرکدام مزایای خود را دارند. اما کاربران معمولا دوست ندارند همه کارها را با استفاده از فرمان‌های صوتی انجام دهند. این موضوع هم که برای هر بار تغییر کانال تلویزیون یا کم و زیاد کردن صدای آن ناچار به آنلاک گوشی باشیم، معضل طاقت‌فرسایی محسوب می‌شود.»

در نهایت به نظر می‌رسد ریموت کنترل به این زودی‌ها منسوخ نخواهد شد، ولی از طرفی دیگر باید انتظار ظهور روش‌های جدیدی برای کنترل لوازم مختلف موجود در خانه را داشته باشیم.

 

منبع : دیجی کالا مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 281
:: ارسال شده در: فناوری , فناوری های جدید ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [چهارشنبه 18 مهر 1397 ] [ 13:14]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
آشنایی با انواع نمک خوراکی و خواص آنها تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398
با خواب بعد ناهار چه کنیم ؟ تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1398
علائم و درمان کندرومالاسی یا نرمی کشکک زانو تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398
آموزش بکاپ گیری از گوشی های اندرویدی تاریخ : جمعه 23 فروردین 1398
آثار و زندگی پر فراز و نشیب صادق هدایت! تاریخ : چهارشنبه 21 فروردین 1398
۴ اشتباه ساده که امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند! تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1398
۹ راهکار برای حفظ سلامتی جسمی و روحی در محیط کار تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1398
۶ ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی تاریخ : جمعه 16 فروردین 1398
آخرین ارسال های انجمن
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1725
کل نظرات کل نظرات : 201
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 10
تعداد اعضا تعداد اعضا : 85

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 531
باردید دیروز باردید دیروز : 3,216
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 11
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 46
بازدید هفته بازدید هفته : 3,747
بازدید ماه بازدید ماه : 30,951
بازدید سال بازدید سال : 374,246
بازدید کلی بازدید کلی : 2,086,704

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.85.214.125
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
UstA
Translate : UstA

logo-samandehi