close
دانلود آهنگ جدید
گردشگری

مجله جامع رفیق شامل اخبار ، سلامت ، فناوری ، فرهنگ و هنر ، گردشگری ، خانه داری و...

گردشگری و مکان های دیدنی جهان و ایران نقاط گردشگری جهان جاهای دیدنی تصاویر و اطلاعات


 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

مکان های دیدنی تهران در فصل سرد زمستان

 

چه‌کسی گفته که زمستان فصل خانه‌نشینی است؟ اتفاقا زمستان می‌تواند یکی از بهترین فصول برای گشت و‌گذار باشد، به شرط اینکه جای مناسبی را انتخاب کنیم و البته بی‌خیال جای گرم‌ و نرم خانه شویم. این راهنما شما را به گردشگری زمستانه در تهران دعوت می‌کند.

اگر فکر می‌کنید که در زمستان هیچ آدم عاقلی برای تفریح و گردش از خانه بیرون نمی‌رود، سخت در اشتباهید. اتفاقا زمستان می‌تواند یکی از بهترین فصول برای گشت و‌گذار باشد، به شرط اینکه جای مناسبی را انتخاب کنیم و البته بی‌خیال جای گرم‌ونرم خانه شویم. فقط می‌ماند یک مشکل آلودگی هوا در فصل سرما که آن هم می‌توان یا سراغ جاهای خوش آب و هواتر رفت و یا اینکه روی روزهایی که خبری از آلودگی هوا نیست حساب کرد.

همین تهران خودمان فقط پایتخت دود و دم و ترافیک نیست. اگر گره‌های کور خیابان‌ها و سرب‌های رقصان در هوایش را کنار بزنیم با شهر زیبایی روبه‌رو می‌شویم که به پهنای دامنه البرز گسترده شده و هزار و یک جای دیدنی دارد. با برنامه‌ریزی برای یک گردشگری زمستانه می‌توانید زمستانی شاد و پر از برنامه‌های سیاحتی را تجربه کنید. این گزارش چند پیشنهاد جذاب دارد برای قرار گرفتن در مسیر‌های گردشگری زمستانه تهران. شال و کلاه کنید و در همین تعطیلات آخر هفته راهی این مسیرها شوید.

انتخاب مسیر مهم است
اول باید بپذیریم که زمستان هم زیبایی‌های خودش را دارد و با کمی برنامه‌ریزی می‌توان از آن بهره برد. دیدن بنا‌های تاریخی و مراکز تفریحی و زیارتی پایتخت در روزهای سرد هم خالی از لطف نیست. اگر دنبال پیشنهاد برای گردشگری زمستانه هستید بد نیست بدانید که پایتخت بیش از ۵ا مسیر زیارتی و سیاحتی برای شهروندان دارد. هر چند وقت یک‌بار هم خود شهرداری، تورهایی برای این مسیرها می‌گذارد و گردشگران را به سفرهای نیم‌روزه یا یک روزه تهرانگردی می‌برد.

فعلا خبری از این تورها نیست اما خودتان می‌توانید یک کوله سبک جمع کنید و همراه خانواده یا دوستان راهی این مسیرهای گردشگری شوید. ما ۵مسیر تاریخی و فرهنگی را برای گردشگران زمستانی پیشنهاد می‌کنیم. این 5‌مسیر پیشنهادی ما شامل ۳‌مسیر گردشگری تهران قدیم می‌شود. زیارت بقاع متبرکه امامزادگان نیز در این برنامه گنجانده شده است. یک مسیر هم شامل ری‌گردی می‌شود که جذابیت‌های خودش را دارد. حالا انتخاب پیش‌روی شماست؛ می‌توانید یکی از این مسیرها را انتخاب کنید و در همین تعطیلات راهی شوید.

پیشنهاد یکم: ری‌گردی؛ مثل دیدار با تاریخ
بدون شک انتخاب مسیر جنوب پایتخت و ری‌گردی یکی از پربار‌ترین برنامه‌های گردشگری در زمستان خواهد بود. با یک نصفه روز وقت گذاشتن به سادگی می‌توانید از قدیمی‌ترین آثار تاریخی تهران و شهر ری دیدن کنید. این منطقه که در جنوب شرقی تهران قرار گرفته است، پیشینه بسیار کهنی دارد. قدمت برخی آثار به‌جا مانده در منطقه ۲۰، مانند قلعه گبری و آتشکده ری به دوره ماد‌ها و پیش از اسلام بر می‌گردد. با انتخاب این مسیر می‌توانید به‌طور منسجم و دقیق از این آثار تاریخی دیدن کنید. بازدید از تپه میل از جذاب‌ترین بخش‌های این مسیر به‌حساب می‌آید.

این تپه در ۱۲ کیلومتری جنوب‌شرقی ری واقع شده و برفراز آن آتشکده‌ای با قدمت ۱۵ قرن قرار گرفته است. در ایران باستان آتش همواره محترم شمرده می‌ شده و تجلی‌گاه خداوند بوده است. براساس شواهد تاریخی، آتشکده ری یکی از بزرگ‌ترین عبادتگاه‌های آن دوره معرفی شده است. پایه ستون‌های به‌جا مانده در بنا، دالان آتش، وجود گچبری‌هایی به شکل گل لوتوس و اشکال مختلف حیوانات نشان از شکوه این بنا در دوره آبادانی داشته و تماشای آن هنوز هم این حس را به گردشگران می‌دهد. بازدید از چشمه‌علی و زیارت بقعه بی‌بی‌شهربانو و حرم حضرت عبدالعظیم نیز از دیگر برنامه‌های شما در این مسیر می‌تواند باشد.

 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

ری گردی یکی از پربار‌ترین برنامه‌های گردشگری در زمستان خواهد بود

 
پیشنهاد دوم: بفرمایید استخوان سبک کنید
ما قرار نیست به شما پیشنهاد دهیم که در زمستان به کوه و طبیعت بروید که قطعا در این فصل نیاز به تجهیزات ویژه دارد. نقاط پیشنهادی ما جاهایی است که با یک لباس گرم ساده و همراه کودکان می‌توان رفت و یک روز لذتبخش را ساخت. گزینه گردشگری بعدی ما در زمستان، رفتن به زیارتگاه‌های پایتخت و استخوانی سبک‌کردن است. یادتان باشد منطقه‌های ۲۰، ۱۲ و یک از نقاطی هستند که سال‌هاست مزین به این بقاع متبرکه شده‌اند و حرم بیشتر امامزادگان در آنها قرار گرفته است.

زیارت بقعه متبرکه امامزاده یحیی(ع)، نخستین پیشنهاد ماست. این بقعه قدیمی در خیابان 15خرداد شرقی و در محله امامزاده یحیی(ع) قرار دارد و از دیرباز زیارتگاه تهرانیان قدیم بوده است. با رفتن به این زیارتگاه می‌توانید از سرای کاظمی و حمام نواب هم دیدن کنید. برای زیارت امامزادگان «سید ولی» و «زید» باید به قلب بازار تهران بروید که خب، رفتن به بازار، هم فال است و هم تماشا. رفتن به بقعه متبرکه امامزاده‌صالح(ع) در شمالی‌ترین نقطه پایتخت و در میدان تجریش هم خالی از لطف نیست.

می‌توانید در کنار زیارت، سری به بازار تاریخی تجریش بزنید و حسابی حال و هوایتان را عوض کنید. اگر وسیله نقلیه مهیا کنید می‌توانید راهی ارتفاعات کن شوید و به زیارت امامزاده داوود(ع) بروید. بازدید از بازارهای اطراف بقعه متبرکه امامزاده داوود(ع) در کن می‌تواند جزو برنامه گردشگری شما باشد. گرفتن سوغاتی هر چند کوچک بعد از زیارت برای دوستان و آشنایان و فامیل از رسوم قدیمی ماست که می‌تواند حسابی سرگرم‌کننده باشد. به قول معروف، زیارتی است که در دلش، می‌تواند خریدی و تجارتی هم باشد.

 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

رفتن به زیارتگاه‌های پایتخت در زمستان خالی از لطف نیست


پیشنهاد سوم: قدم‌زدن در خیابان ادیان
یک پیشنهاد ویژه ما برای گردشگری در زمستان، قدم‌زدن در خیابان ادیان است. خیابان ادیان کجاست؟ خیابان سی تیر در حوالی میدان امام‌خمینی(ره) یا همان میدان توپخانه سابق، به خیابان ادیان معروف است. در این خیابان که قدمت آن به دوره پهلوی اول می‌رسد آثار تاریخی و دیدنی متنوعی قرار گرفته که بازدید‌کنندگان باید سر فرصت از آنها دیدن کنند. یکی از ویژگی‌های جالب خیابان سی تیر این است که در آن پایگاه‌های مذهبی ادیان مختلف مانند آتشکده، کنیسه، کلیسا و مسجد فعالیت می‌کنند. متولیان این بنا‌ها در کمال احترام با یکدیگر برخورد می‌کنند و سال‌هاست که در کنار هم مروج راستی و درستی و یکتا‌پرستی هستند.

به‌دلیل وجود این مراکز و پایگاه‌های مذهبی متعدد،به خیابان سی‌تیر لقب خیابان ادیان را داده‌اند. موزه ایران باستان در ابتدای این خیابان قرار گرفته و در آن بخش مهمی از آثار و اشیای مربوط به دوره هخامنشیان، ساسانیان، سلوکیان و اشکانیان نگهداری می‌شود.

مدرسه فیروز‌بهرام هم از دیگر دیدنی‌های این نقطه از تهران قدیم است. کلیسای حضرت مریم(س) در نیمه‌های این خیابان قرار دارد. روبه‌روی این کلیسا هم معبد و آتشکده آدریان قرار گرفته است. کنیسه حییم که محل عبادت کلیمی‌هاست همچنان به قوت خودباقی است و مسجد حضرت ابراهیم(ع) هم در نزدیکی آن قرار دارد. بازدید از موزه آبگینه و سفالینه نیز از برنامه‌های جذاب این مسیر گردشگری است.

 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

یک پیشنهاد ویژه ما برای گردشگری در زمستان، قدم‌زدن در خیابان ادیان است


پیشنهاد چهارم: سفر به میدان مشق
اگر از دوستداران آثار تاریخی تهران قدیم باشید حتماً میدان مشق را می‌شناسید. در این محوطه، آثار تاریخی و فرهنگی متعددی وجود دارد که هر یک به تنهایی می‌توانند شناسنامه‌ای برای هویت‌شناسی تهران باشند. پیشنهاد بعدی ما برای یک گردشگری زمستانه جذاب، رفتن به میدان مشق است. این محوطه در منطقه ۱۲ قرار دارد و روزانه توریست‌ها و گردشگران داخلی و خارجی زیادی از آن بازدید می‌کنند. قدمت این محوطه به دوران قاجار بر‌می‌گردد. میدان مشق در طول تاریخ فراز و فرود‌های زیادی به‌خود دیده و حالا اماکن دیدنی آن بازگو‌کننده این حوادث تاریخی هستند.

این محوطه تاریخی هم در نزدیکی میدان توپخانه یا همان میدان امام‌خمینی(ره) فعلی قرار گرفته است. سردر باغ ملی که یکی از درخشان‌ترین آثار تاریخی دوره قاجار است، نیز در ورودی میدان مشق قرار دارد. کاشیکاری‌های هنرمندانه، ارتفاع بلند و در فلزی پر نقش و نگار این بنا چشم هر بیننده‌ای را مسحور زیبایی خود می‌کند. بازدید از موزه و کتابخانه معروف ملک هم می‌تواند در برنامه این مسیر گردشگری گنجانده شود.

در این موزه آثار و اشیای قدیمی منحصر به فردی مانند قدیمی‌ترین نوشت‌افزار‌ها، نسخه‌های خطی و کتاب‌های نفیس به تماشا گذاشته شده است. با حضور در میدان مشق می‌توانید از ساختمان جالب قزاقخانه و محوطه قدیمی و زیبای وزارت امور خارجه دیدن کنید و طی همه این بازدیدها، اطلاعات جالبی از تهران عهد قاجارها به‌دست بیاورید.

 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

یکی دیگر از پیشنهاد ما برای یک گردشگری زمستانه جذاب، رفتن به میدان مشق است


پیشنهاد پنجم: دعوت به یک مهمانی قجری
در روزگاری نه چندان دور، تنها راه بزرگان و درباریان به میدان ارک باز بود. کاخ گلستان به‌عنوان دربار ۴ پادشاه دوره قاجار در انتهای این میدان قرار دارد. این بنای بزرگ تاریخی این روز‌ها کاربری کاخ‌موزه پیدا کرده و مجموعه‌ای از اماکن دیدنی تهران قدیم را در خود جای داده است. پیشنهاد پنجم ما برای گردشگری زمستانه بازدید از همین کاخ موزه است. البته تهران 2 کاخ موزه دیگر به نام‌های کاخ موزه نیاوران و سعدآباد هم دارد اما چون آنها در مناطق شمالی پایتخت قرار گرفته‌اند، شاید در زمستان محوطه و مسیر رسیدن به آنها کمی سرد باشد.

خب، برویم سراغ کاخ گلستان؛ شمس‌العماره از درخشان‌ترین آثار معماری در کاخ گلستان به‌حساب می‌آید. به گواهی تاریخ، این بنا بلند‌ترین ساختمان دوره قاجار بوده. عمارت حوضخانه با عکس‌های دیدنی دربار و شاه و ملیجک‌ها، تالار با شکوه سلام، ایوان تخت مرمر و موزه مردم‌شناسی نیز از دیگر آثار این مجموعه تاریخی و فرهنگی هستند. میدان ارک در دوره قاجار و پهلوی محوطه بسیار وسیعی را در اختیار داشته است.

میدان امام‌خمینی(ره)، خیابان باب‌همایون، خیابان قدیمی داور، کاخ دادگستری و مسجد مشهور ارک از دیدنی‌های این میدان بزرگ به‌حساب می‌آیند. عمارت رادیو هم در این میدان قرار دارد و با رفتن به این مسیر می‌توانید از آن بازدید کنید. سردر قورخانه، مدرسه دارالفنون در خیابان ناصر‌‌‌خسرو، بقایای تکیه دولت، ساختمان قدیمی کلانتری ارک و بانک ملی از بناهایی هستند که در محدوده این میدان قرار گرفته‌اند. این محوطه در دوره قاجار کاربری نظامی داشت و مسیر و ورودی‌های آن به دروازه‌های معروف شهر مانند نقاره‌خانه و دروازه دولت منتهی می‌شدند.

 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

یکی از مکان های دیدنی تهران در زمستان کاخ گلستان می باشد

 
گردشگری کوتاه‌مدت
پیشنهادهای ما در این صفحه همگی در دسته گردشگری کوتاه‌مدت قرار می‌گیرد؛ یعنی همان گشت و‌گذاری که نیاز به یک نصفه روز یا یک روز وقت گذاشتن دارد. تمام حسن گردشگری‌کوتاه‌مدت در کم‌خرج‌بودن آن نهفته است. سفر طولانی‌مدت، حتی اگر هم آدم ولخرجی نباشید، کلی خرج روی دست‌تان می‌گذارد؛ هزینه‌ای که احتمالا اصلا برایش برنامه‌ریزی نکرده‌اید و در سفر به شما تحمیل شده است.

البته گردشگری کوتاه‌مدت هم هزینه دارد اما شما در این سفر با یک برنامه‌ریزی می‌توانید بسیاری از هزینه‌ها را کاهش دهید؛ مثلا یک ناهار ساده آماده کنید و با خود ببرید تا مهمان رستوران‌ها و غذاخوری‌های بیرون نشوید. روی وسایل حمل‌ونقل عمومی هم می‌توانید برای رفت‌وآمدتان حساب کنید. گردشگری کوتاه‌مدت به شما این امکان را می‌دهد که کمی استراحت کرده و فشارهای روحی را از خودتان دور کنید. این گردشگری خستگی شما را از بین می‌برد. اما معمولا در برگشت از سفرهای طولانی، حسابی خسته خواهید بود.

گردشگری همیشه نیاز به نظم دارد
می‌گویند آدم‌هایی مهارت‌های بالا دارند که می‌توانند هر اتفاق ساده‌ای را تبدیل به فرصتی طلایی کنند. گردشگری زمستانه هم می‌تواند یکی از این اتفاق‌هایی باشد که باید آن را به فرصت مهارت‌آموزی تبدیل کرد؛ البته اگر منظم باشیم. بعضی‌ها فکر می‌کنند که فقط با حضور در تورهای گردشگری باید نظم را رعایت کرد تا از فعالیت گروهی جا نماند، درحالی‌که اینطور نیست و هر برنامه گردشگری برای اینکه سرانجام خوبی داشته باشد نیاز به نظم و انضباط دارد. اگر می‌خواهید بهترین بهره را از این برنامه تفریحی و آموزشی ببرید، باید حواستان به ساعت باشد. بی‌نظمی هر یک از دوستان یا اعضای خانواده شما می‌تواند به قیمت نارضایتی و بهره‌نبردن دیگر افراد از این برنامه تمام شود. سعی کنید وقت‌شناس باشید تا بتوانید پا به پای دیگران از همه نقاط دیدنی بازدید کنید. پس در بازدید‌ها یک چشمتان به آثار تاریخی و چشم دیگرتان به عقربه‌های ساعت باشد.

سراغ راهنماها و کارشناسان بروید
اگر به تورهای رسمی گردشگری بروید معمولا یک راهنمای مجرب و کار‌شناس شما را در بازدید از آثار تاریخی راهنمایی می‌کند. اما حالا که خودتان راهی اماکن گردشگری شده‌اید می‌توانید روی کمک راهنماها و کارشناسان مستقر در اماکن تاریخی حساب کنید. حتما سراغ‌شان بروید و از آنها بخواهید که کمی در مورد مکان مورد بازدید توضیح دهند.

یادتان باشد در کنار این کار‌شناسان، مطالب زیادی را می‌توانید آموزش ببینید. صبر کنید تا توضیحات این کار‌شناسان درباره قدمت و کاربری بنا‌های تاریخی تمام شود بعد به بازدید بروید. یادتان باشد که حتماً در این برنامه‌های گردشگری مجهز به نوشت‌افزار هم باشید. می‌توانید گفته‌های راهنماها را در یک دفترچه کوچک یادداشت و با مرور آنها، اطلاعات‌تان را درباره نقاط دیدنی شهر در حافظه‌تان ثبت کنید. این دانستنی‌ها می‌تواند شما را تبدیل به آدمی خوش‌صحبت کند.

سوژه‌های ناب را ثبت کنید
دوربین عکاسی حتما همراه‌تان باشد. حالا حتما هم لازم نیست یک دوربین حرفه‌ای با چند لنز مختلف داشته باشید، همین دوربین‌های موبایل هم می‌تواند کارتان را راه بیندازد. الان بیشتر گوشی‌های همراه مجهز به دوربین‌های با کیفیت هستند که در هر خانواده یکی از آنها پیدا می‌شود.

در طول بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی و زیارتی، سوژه‌های عکاسی زیادی خواهید دید. پس می‌توانید از این سوژه‌ها که می‌تواند بنای یک آتشکده، کاخ‌های دوره قاجار یا ضریح متبرک امامزاده‌ای باشد، عکاسی کنید و آن را در شبکه‌های اجتماعی برای دوستان و آشنایان‌تان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم به بازدید از این آثار فاخر تشویق شوند. این عکس‌ها می‌توانند شرح کوتاه و مفیدی هم داشته باشند. برای شرح‌نویسی هم می‌توانید از یادداشت‌های دفترچه‌ای که به همراه داشته‌اید استفاده کنید. این کار هم گردشگری زمستانی شما را حسابی پربار می‌کند.

بسته‌های فرهنگی را جمع کنید
در بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی شهر، معمولا دفترچه‌ها یا بسته‌ها و بروشور‌های فرهنگی رایگانی در اختیارتان قرار می‌گیرد، به آنها بی‌اعتنایی نکنید و آنها را دور نیندازید. با دسته‌بندی و نگهداری از این بروشور‌ها، می‌توانید آرشیو خوبی از آثار تاریخی تهران داشته باشید.

هر وقت هم نیاز به اطلاعات داشتید می‌توانید به این محصولات فرهنگی رجوع کنید. معمولا در این بروشورها و دفترچه‌ها مطالبی درباره قدمت و کاربری آثار تاریخی بیان شده است. دانستن این موارد کمک زیادی به افزایش اطلاعات و آگاهی‌های شما درباره دوره‌های تاریخی مختلف می‌کند. برخی از آثار تاریخی مانند کاخ‌موزه‌ها نیز فروشگاه‌های مجزایی دارند که در آنها کتاب‌ها و بسته‌های فرهنگی ویژه آن بنا به فروش می‌رسد. پیشنهادمان این است که کمی هزینه کنید و آنها را بخرید.

 

مکان های دیدنی تهران,جاهای دیدنی تهران در زمستان,مکان های گردشگری تهران در فصل سرد

 بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی شهر تهران


یک مسیریاب حرفه‌ای شوید
اگر در طول مسیر گردشگری زمستانی حواستان به خیابان‌ها باشد و نشانی‌ها را یادداشت کنید به سادگی می‌توانید تبدیل به شهروندی شوید که آثار تاریخی و فرهنگی شهر را مثل کف دستش می‌شناسد. در دفترچه‌ای که به همراه دارید، بهترین مسیر‌های دسترسی به آثار تاریخی و بقاع متبرکه را یادداشت کنید. برای این کار می‌توانید از راننده تاکسی‌های سطح شهر هم کمک بگیرید.

با یادداشت‌کردن این نشانی‌ها امکان این را خواهید داشت تا در بازدید‌های دیگر، مسیر‌ها را به سادگی طی کنید و راهنمای مسیر‌یابی این اماکن برای خانواده و دوستان خود باشید. در ضمن کم‌کم می‌توانید تبدیل به یک تورلیدر شوید و دوستان و فامیل را در هفته‌های آینده به نقاط دیدنی تهران ببرید. بالاخره شما یک پایتخت‌نشین هستید و خیلی بد است که از اماکن دیدنی شهرتان اطلاعی نداشته باشید. مسیرهای گردشگری را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی هم معرفی کنید.

 


تماشای نقاشی‌ های کمال‌الملک


یکی از پیشنهادهای فرعی ما برای گردشگری زمستانه، مسیر ویژه میدان بهارستان است که نباید آن را از دست بدهید. اگر قدم‌رنجه کنید و به این میدان تاریخی پایتخت بروید می‌توانید از کاخ بهارستان، عمارت زیبا و باشکوه مسعودیه و کوچه نظامیه دیدن کنید. بازدید از موزه کمال‌الملک در عمارت نگارستان از بخش‌های خاطره‌انگیز این مسیر خواهد بود.

یک پیشنهاد فرعی دیگر هم این است که به یکی از کاخ‌موزه‌های شمالی پایتخت بروید، به شرط اینکه حتما لباس گرم بیشتری به‌تن کنید. پیشنهاد ما هم رفتن به کاخ‌موزه نیاوران است، چون هم جمع‌وجورتر است و هم می‌توان در نصفه روز از آن بازدید کرد. بعدش هم می‌توانید با طی کردن یک مسیر کوتاه به موزه حیات‌وحش دارآباد بروید. اگر فرصت دارید حالا که به مناطق شمالی تهران رفته‌اید بازدید از موزه سینما را از دست ندهید که حسابی برایتان جذاب خواهد بود.

 

منبع: بیتوته:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 256
:: ارسال شده در: گردشگری , مکان های دیدنی ایران ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [جمعه 07 دي 1397 ] [ 3:23]
تاریخ

 

رانندگی در برف,رانندگی در زمستان,نکات مهم سفر در زمستاندر هنگام رانندگی در برف و یخ مخصوصا در زمان سفر باید یک سری نکات را رعایت نمایید
 
در فصل های سرد سال که شروعی برای بارش های باران تند و ریزش برف است، باید مراعات رانندگی در برف و یخ را بکنید تا از بروز حوادث ناگوار دور بمانید. رانندگان خوب قبل از اینکه برای رانندگی آماده شوند، آب و هوا را بررسی کرده و سپس وضعیت خودرو خود را به همراه وضعیت جاده ای که می خواهند در آن برانند، زیر نظر می گیرند. در هنگام رانندگی در برف و یخ مخصوصا در زمان سفر باید یک سری نکات را رعایت نمایید.

رانندگی در برف و یخ:
یک راننده خوب باید قبل از اینکه با بارش های شدید برف و باران روبرو شود، تمهیدات لازم را برای ماشین و خودروی خود انجام دهد. شما تمام کارهای از قبل پیش بینی شده را انجام می دهند تا در هنگام برف و یخبندان از بروز سوانح ناگوار جلوگیری کنید. جدای از کارهایی که برای سلامت ماشین خود انجام می دهید، باید مهارت لازم برای رانندگی در برف و یخ را هم داشته باشید. برای دست آوردن چنین مهارت هایی با تمرین، رعایت نکات ایمنی و به کار بردن تدابیر امنیتی می توانید خود را برای رانندگی در این شرایط مهیا نمایید. با این حال، اگر مجبور به رانندگی در این گونه شرایط آب و هوایی دشوار نیستید، ترجیحا به سراغ رانندگی در برف و یخ نروید.

سعی کنید اگر با وسیله نقلیه شخصی قصد سفر دارید، سفرتان را در زمان هایی انجام دهید که از وضعیت جاده ها کاملا اطلاع دارید و آب و هوا برای سفر جاده ای مناسب است. در غیر این صورت، تمام سعی خود را بکنید که با وسایل نقلیه عمومی همانند قطار به سفر بروید. اما، نکات رانندگی در برف و یخ چیست؟ و باید قبل از به جاده زدن، چه کارهایی را برای خودروی شخصی خود انجام دهید؟ با ما همراه باشید.


نحوه انتخاب لاستیک برای بارندگی ها
اگر می خواهید در فصل زمستان به سفر جاده ای بروید و احتمال بارش برف را می دهید، باید حتما از لاستیک هایی با آج های درشت استفاده کنید. اگر لاستیک ماشین هایتان کهنه و فرسوده شده و آج های آن ساییده شده اند، آن ها را با لاستیک های آج درشت تعویض نمایید. به دلیل اینکه اصطحکاک لاستیک ها با جاده برفی کمتر می شود، احتمال سر خوردن لاستیک ها وجود دارد. در نتیجه جدای از لاستیک های عاج داری که برای زمستان وجود دارند، باید از زنجیر چرخ یا لاستیک های میخ دار استفاده نمایید. از لاستیک های خوب می توان به لاستیک های رادیال اشاره کرد.

نکته: هیچ گاه لاستیک های معمولی را با لاستیک های رادیال برای رانندگی در برف و یخ استفاده نکنید!

 

رانندگی در برف,رانندگی در زمستان,نکات مهم سفر در زمستاناصطحکاک لاستیک ها با جاده برفی کمتر می شود، احتمال سر خوردن لاستیک ها وجود دارد

 
لوازم شخصی که برای رانندگی در زمستان لازم دارید
فقط ماشین شما نیست که باید برای آن لوازم ضروری به همراه داشته باشید، بلکه برای خود و سرنشینان نیز بهتر است که برای مواقع بحرانی وسایلی بردارید. در فصول سرد، زمانی که ماشین برای مدت طولانی خاموش باشد، سرما از راه بدنه و منفذهای ریز، وارد خودرو شده و اوضاع ناراحت کننده ای را برای شما به وجود می آورد.

گاهی نیز، ماشین در برف و بارش دچار نقص فنی می شود که این وضعیت موجب آزار سرنشینان می شود. در نتیجه این موارد، همواره با خود لباس گرم و پتو به همراه داشته باشید. کلاه و دستکش های گرم را نیز فراموش نکنید. کفش های زمستانی راحت بپوشید. کفش هایی که رانندگی با آن ها راحت باشد و در صورت پیاده راه رفتن در برف، باعث ناراحتی و آزار شما نشود. لباس و تجهیزات گرم برای دیگر سرنشینان نیز بسیار اهمیت دارد. برای هر فرد یک پتوی مسافرتی بسیار کارساز خواهد بود.

با این حال، یادتان باشد اگر در مناطق پر بارش و برف مجبور به توقف شدید، ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید. خوردن تنقلات و غذای گرم همانند مغزیجات گردو و پسته یا یک نوشیدنی گرم به شما کمک بزرگی خواهد نمود.

 

سعی کنید تا جای امکان در سرما، حتی درون ماشین نخوابید.

رانندگی در زمان شروع باران
حتما شما هم شنیده اید که در زمان بارندگی تند رانندگی نکنید و مواظب لغزندگی جاده ها باشید. بله، این موضوع بسیار حیاتی است، چرا که از پیش آمدن اتفاقات ناگوار جلوگیری می کند. در هنگام شروع بارش برف یا باران، زمین بسیار لغزنده می شود، در نتیجه کنترل خودرو سخت تر شده و در سرعت های بالا حتی رانندگان حرفه ای نیز قادر به کنترل خودرو نخواهند بود. در این مواقع سعی کنید که با احتیاط رانندگی کنید، فاصله مناسب ماشین خود را تا ماشین جلویی حفظ کنید.

با سرعت مجاز برای مواقع بارندگی رانندگی کنید. رانندگی در برف و یخ نیاز به تمرکز و دقت بالای شما به جاده و دیگر ماشین ها دارد. سعی کنید با سرعتی یکسان رانندگی کنید. در پیچ ها از سرعت خود بکاهید و هنگامی که سرعت خودرو بالاست، از تغییر دنده سبک به سنگین خودداری نمایید.

به گونه ای رانندگی کنید که نیاز به ترمز ناگهانی نداشته باشید. در صورت ترمز نیز پا را از روی پدال گاز یا فشار دادن ترمز به طور ناگهانی بپرهیزید. باید در دو مرحله عمل ترمز را انجام دهید. در هنگام آموزش رانندگی، یادگیری این موارد بسیار اهمیت دارد.

 

رانندگی در برف,رانندگی در زمستان,نکات مهم سفر در زمستانبرای رانندگی در برف  باید از زنجیر چرخ یا لاستیک های میخ دار استفاده نمایید


نکات بیشتر برای رانندگی در برف
یکی از صحنه های رویایی در هنگام سفر، رانندگی در جاده های یک دست سفید و زیبای برفی است. برای لذت بردن از چنین مناظری و رانندگی در طبیعت باید زنجیر چرخ یا لاستیک یخ شکن داشته باشید. بهتر است قبل از اینکه با چنین شرایطی روبرو شوید، بستن زنجیر چرخ را یاد بگیرید.

با دنده سنگین حرکت کنید. به خاطر بسپارید که اگر لاستیک های معمولی داشته باشید و ناچار به رانندگی در برف و یخ شدید، به آهستگی و با دنده سنگین، با دقت بسیار می توانید از این شرایط دور شوید. حتی می توانید باد لاستیک ها را کمی کم کنید تا میزان سنگینی و اصطحکاک لاستیک را با جاده بیشتر نمایید.

اگر ماشین در برف حرکت نمی کرد، با دست برف جمع شده در جلو لاستیک را جدا کنید. همچنین ریختن نمک یا شن بر روی زمین یخ زده و برفی بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر این موارد نیز جواب نداد، در جلوی لاستیک های ماشین، زیرپایی یا گونی پهن کنید تا ماشین از چاله برفی بیرون بیاید. ماشین را به آرامی و با دنده دو بر روی گونی ها به حرکت در آورید. در نتیجه به همراه داشتن وسایلی همچون گونی، نمک یا شن، زنجیر چرخ، پتوی اضافه و لباس گرم و لوازم یدکی خودرو در صندوق عقب خودرو الزامی است.

باید با نوع ماشین خود هم آگاه باشید. این موضوع که ماشین شما، جزو اتومبیل های دیفرانسیل عقب و موتور جلو است یا اینکه دیفرانسیل جلو و موتور جلو دارد، در هنگام رانندگی در برف و یخ بسیار مهم است. کنترل فرمان در ماشین های دیفرانسیل جلو و موتور جلو بسیار راحت تر از دیگر اتومبیل هاست.


در برف و یخ چگونه برانیم
به چراغ های ماشین دقت داشته باشید. با نور پایین و با احتیاط در هوای مه آلود رانندگی کنید. اگر مه شکن ندارید یا هوا به اندازه ای مه آلود است که به هیچ عنوان تا چند متر جلوتر از ماشین را نمی توانید ببینید، سعی کنید ماشین را با چراغ های روشن، جایی دورتر از خط جاده پارک کنید و تا زمان از بین رفتن مه صبر کنید. برای چنین شرایطی همیشه چراغ های جلو، راهنماها و چراغ های عقب را بررسی کنید. شیشه های بغل، برف پاک کن ها و بخاری را نیز بررسی کنید تا ایرادی نداشته باشند.
- در هنگام رانندگی در برف و یخ از نور پایین برای نتیجه بهتر در دید استفاده کنید.
- به مسیر دقت کنید و تا حد امکان از خطوط وسط و کناره جاده استفاده کرده و ماشین را در مسیر درست قرار دهید.
- با سرعت ثابت رانندگی و کمتر از جاده های خشک رانندگی کنید.
- در پیچ ها به آرامی و با دقت بیشتر رانندگی کنید و فرمان ماشین را به سرعت نچرخانید.
- از ترمز ناگهانی یا گردش ناگهانی بپرهیزید.
- پای خود را بسیار بر روی پدال گاز فشار ندهید یا به سرعت تغییر سرعت ندهید

در هنگام رانندگی در برف و یخ جاده ها را بشناسید. اگر جاده دست انداز بسیار دارد، اگر باریک است، اگر در یک سمت شما دره، پرتگاه یا هر تغییر ارتفاعی وجود دارد، حواس خود را بیشتر جمع نموده، با دنده سنگین برانید و از لبه ها فاصل بگیرید.


در هنگام گردش به هیچ عنوان از ترمز استفاده نکنید. اگر نیاز به ترمز و کاهش سرعت دارید، آن را زمانی که در مسیر مستقیم هستید انجام دهید و فاصله ترمز را بر روی برف و یخ بیشتر از حد معمول در نظر بگیرید. به آرامی و به گونه ای ترمز کنید که چرخ ها قفل نشوند. برای ترمز در هنگام رانندگی در برف و یخ ۳ الی ۴ برابر فاصله عادی را در نظر بگیرید. در صورت سر خوردن ماشین، تنها پایتان را از روی پدال گاز بردارید و فرمان را در مسیر چرخش نگاه دارید تا به چرخ های جلوی ماشین فرصت قرار گیری بر روی جاده را بدهید. مراقب دیگر رانندگان نیز باشید. در این مواقع اصلا ترمز نکنید.

 

منبع: eligasht.com:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 255
:: ارسال شده در: گردشگری , دانستنی های سفر ,نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [سه شنبه 13 آذر 1397 ] [ 7:55]
تاریخ

 

اشتباهات فرهنگی در سفر, اشتباهات فرهنگی در مسافرت,دانستنی های سفر در برخی از نقاط جهان، انعام دادن رفتاری بی‌ادبانه است

 

اشتباهات فرهنگی در سفر‌های خارج از کشور
یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات رایج افرادی که برای اولین بار به سفر‌های خارج از کشور می‌روند، این است که تصور می‌کنند که هنجار‌های فرهنگی کشور‌ها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. این تصور کاملا اشتباه است زیرا با کوچکترین حرکت دست یا صورت، به فرهنگ مردمان بومی بی احترامی کرده و مورد خشم قرا می‌گیرید.


شاید کم اهمیت و ساده به نظر برسد اما حتما قبل از سفر به کشور‌های خارجی، نسبت به فرهنگ و هنجارهای آنان، اطلاعاتی کسب کنید. هرچه نسبت به این قوانین آشناتر باشید، تعامل بهتری برقرار می‌کنید.


رعایت قوانین و آداب مربوط به انعام در مقصد
در آمریکای شمالی انعام دادن امری کاملا طبیعی است و دیده شده که در رستوران و کافه‌ها، کارکنان برای دریافت انعام سر میز شما می‌ایستند. انعام ندادن در این شرایط امری بی‌ادبانه و غیر قابل قبول است.
اما در برخی از نقاط جهان، انعام دادن نه تنها بی‌جا بلکه بی‌ادبانه هم هست. مثلا در ایتالیا،انعام را در فاکتور وارد و دریافت می‌کنند. اگر مبلغی جداگانه داده شود، نوعی توهین محسوب می‌شود.


در برخی از قسمت‌های چین و ژاپن نیز انعام دادن به کارکنان، وجهه‌ای زشت دارد هرچند در برخی از شهر‌های بزرگ انعام گرفتن از گردشگران، ایرادی ندارد. در نیوزیلند، انعام دادن مرسوم نیست اما اگر کسی به شما کمک کند، باید میلغی به آن پرداخت کنید.


همانطور که دیدید، رسم انعام دادن در هر مقصدی کاملا متفاوت است، پی بهترین راه این است که قبل از رفتن در مورد انعام دادن در مقصد به طور کامل تحقیق کنید.


مراقب نشانه‌های دست در خارج از کشور باشید
حتی ممکن است در آخرین لحظات سفر، حرکت ساده‌ی دست برای شما مشکل‌ساز شود. بسیاری از این حرکات غیر‌قابل پیش‌بینی هستند اما معنای آن می‌تواند سنگین باشد.
آداب و رسوم مربوط به دست در سراسر جهان کاملا متفاوت است. مثلا در بسیاری از کشور‌ها، نشان دادن شست به معنای تایید و "OK" است اما در برخی کشور‌های آسیایی از جمله ایران، این حرکت انگشت زشت و توهین‌آمیز است. نشانه‌های دست بسیار گسترده است و در هر جایی معنی مخصوص خود را دارد. بهتر است برای نشان دادن چیزی، به جای استفاده از یک انگشت از کل دست استفاده کنید تا سوء ‌تفاهمی ایجاد نشود.


مردم محلی را لمس نکنید (مگر اینکه آنها را به خوبی بشناسید)
مردمان آمریکا، در کل به عنوان مردمانی مهربان شناخته می‌شوند که در صحبت زیاد از دست‌هایشان استفاده می‌کنند. در اروپا و سایر نقاط جهان، دست زدن به طور کلی برای دوستان و خانواده نزدیک است نه غریبه‌ها. آمریکایی از در آغوش کشیدن برای نشان دادن محبت استفاده می کنند اما این یک راه برای راحت تر دزدی کردن و قربانی شدن است. به همین دلیل است که در سایر نقاط جهان، در آغوش کشیدن مرسوم نیست.


تفاوت‌ های فرهنگی و ناآگاهی از آنها، نباید تجربه‌ی سفر شما را به تجربه‌ای تلخ تبدیل کند.
به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از سفر تحقیقات لازم را انجام دهید.


منبع: kooleposhty.com:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 247
:: ارسال شده در: گردشگری , دانستنی های سفر ,نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [شنبه 03 آذر 1397 ] [ 20:4]
تاریخ

 

امروزه سفر با هواپیما به اولین انتخاب مردم برای مسافرت تبدیل شده است. امنیت پرواز، زمان کوتاه سفر و راحتی و آسایش بیشتر باعث شده تا خیلی از مسافران، هواپیما را ترجیح بدهند. با این حال، سایر وسایل حمل و نقل مثل قطار هم لطف و صفای خاص خود را دارند و شاید مسافران ماجراجو که دوست دارند از مسیر سفر هم لذت ببرند آن را انتخاب کنند.

 

اگر تا به حال با قطار سفر کرده باشید می دانید که تماشای مناظر و مسیر از پنجره قطار یکی از به یادماندنی ترین و لذت بخش ترین تجربیات سفر خواهد بود. برخی مسیرهای قطار به دلیل موقعیت جغرافیایی شان به نسبت سایر مسیرهای قطار زیبایی و هیجان بیشتری دارند و مسافران می توانند از مناظری بدیع و چشم نواز لذت ببرند. در این مطلب برخی از هیجان انگیزترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا را به شما معرفی می کنیم. این مسیرها در کشورهای مختلف دنیا وجود دارند و بهترین تجربیات قطارسواری را برای شما رقم می زنند.

 
ویتنام، قطار اکسپرس ریونیفیکیشن | The Reunification Express
 مبدا: شهر هوچی، مینه مقصد: هانوی
 طول مسیر: ۱۷۲۶ کیلومتر، مدت زمان سفر: دو روز

برخی مسیرهای قطار از بین شهرهای تاریخی گذر می کنند. برخی دیگر از دل طبیعت بکر رد می شوند و مسیرهایی هم به خاطر رنگ های بی نظیر و جلوه های تماشایی طبیعت و شهر شهرت پیدا کرده اند. قطار اکسپرس ریونیفیکیشن که به نام خط راه آهن شمال-جنوب هم شهرت دارد تمام این مولفه ها و ویژگی ها را دارد و یکی از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا به شمار می رود. این خط یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مسیرهای قطار در جنوب شرق آسیاست و بین هانوی در شمال و شهر هوچی مینه در جنوب، دو کلانشهر ویتنام حرکت می کند. مسافران کوله گرد که برای ماجراجویی به ویتنام سفر می کنند حتما قطارسواری در این مسیر را هم جزء برنامه هایشان قرار می دهند.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار اکسپرس ریونیفیکیشنقطار اکسپرس ریونیفیکیشن یکی از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا به شمار می رود


روسیه، قطار بایکال – آمور | Baikal–Amur Mainline
 مبدا: تایشت، مقصد: سوتسکایا گاوان
 طول مسیر: ۴۳۲۴ کیلومتر، مدت زمان سفر: بیش از چهار روز

روسیه کشوری پهناور است و بخش زیادی از خاک این کشور را منطقه سردسیر سیبری دربرگرفته است. خب، در همین کشور روسیه خط راه آهنی وجود دارد که یکی از بی نظیرترین و خاص ترین مسیرهای دنیا را می پیماید. قطار بایکال-آمور از سرزمین های وحشی و غیرقابل سکونت سیبری عبور می کند و سکونتگاه های دوردست که در فصل زمستان دمای هوایش به ۶۰ درجه زیر صفر می رسد را به سایر مناطق متصل می کند. در حقیقت، این خط ریلی یکی از بزرگ ترین پروژه های اتحاد جماهیر شوروی به حساب می آمد. با سوار شدن به این قطار می توانید به مدت بیش از ۴ روز به سرزمین هایی بکر، سردسیر و برهوت سفر کنید که شاید کمتر توریستی پایش را به آن جا می گذارد. البته اگر در فصول گرم سال سوار این قطار شوید در اکثر مسیر با مناظری سرسبز و دل نواز روبرو خواهید شد و این طور نیست که همیشه انتظار برف و یخبندان داشته باشید.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار بایکال آمورقطار بایکال-آمور از  سرزمین های وحشی و غیرقابل سکونت سیبری عبور می کند

 
پرو، مسیر ریلی دریاچه تیتیکاکا | Perurail’s Lake Titicaca Railway
 مبدا: پونو، مقصد کوزکو
 طول مسیر: ۳۸۸ کیلومتر، مدت زمان سفر: ۱۰ ساعت

یکی دیگر از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا در کشور پرو قرار دارد. این قطار مسافران را از پونو سوار می کند و به سمت کوزکو حرکت می کند و در طول مسیر، از کنار دریاچه زیبا و بی نظیر تیتیکاکا و دره های شگفت انگیز آند عبور می کند. یکی از جالب ترین و هیجان انگیزترین تجربیاتی که در این قطار می توانید داشته باشید رفتن به انتهای قطار و لذت بردن از فضای بازی است که مثل قطارهای قدیمی است و امکان تماشای مناظر و ریل راه آهن پشت سر را به مسافران می دهد. اگر شما هم در فیلم های وسترن و قدیمی این منظره را زیاد دیده اید و همیشه دوست داشته اید آن را تجربه کنید در سفر به پرو و سوار شدن به قطار پونو-کوزکو می توانید این تجربه بی نظیر را داشته باشید. پرو به طور کلی کشوری شگفت انگیز و منحصربفرد است و طبیعت بسیار خاص و بکری دارد. بنابراین قطارسواری در طول این کشور مطمئنا تجربه ای خارق العاده و به یادماندنی برای شما خواهد بود.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار پرویکی دیگر از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا در کشور پرو قرار دارد

 
ایران، مسیر اندیمشک به درود
 مبدا: اندیمشک، مقصد: درود
 طول مسیر: ۲۰۹ کیلومتر، مدت زمان سفر: ۵-۷ ساعت

در معرفی هیجان انگیزترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا جا دارد از یکی از مسیرهای ریلی کشور عزیزمان هم نام ببریم. مسیر ریلی اندیمشک به درود آن طور که باید و شاید شناخته شده نیست، با این حال یکی از بهترین مناظر را می توانید در این قطار تماشا کنید. قطار اندیمشک به درود مثل کاروان های قدیمی که در جاده ابریشم سفر می کردند از لابلای کوه ها و دشت می گذرد و در طول مسیر از برخی از جذاب ترین مناطق ایران عبور می کند.

 

این قطار از از لابلای رشته کوه زاگرس عبور می کند، از کنار دره ها و رودخانه های بزرگ و کوچک می گذرد، وارد تونل های هیجان انگیز می شود و در طول مسیر چشم اندازهایی بکر و نفس گیر را به مسافران ارزانی می دارد. قطار اندیمشک به درود از اندیمشک که به سمت درود حرمت می کند اوج می گیرد و تفاوت ارتفاع مبدا و مقصدش بیش از ۱۰۰۰ متر خواهد بود. از دشت های هموار و فلات خوزستان به کوهستان ها و مناطق پرارتفاع لرستان و درود، مسیری شگفت انگیز در انتظار شما خواهد بود. برای لذت بردن از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا حتما لازم نیست به کشورهای دوردست سفر کنیم، در همین ایران خودمان هم می توانیم تجربیاتی فوق العاده داشته باشیم که در کمتر جایی مانند آن را تجربه خواهید کرد.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار اندیمشک به درودیکی از بهترین مناظر را می توانید در مسیر ریلی اندیمشک به درود تماشا کنید

 
چین، قطار اکسپرس پکن به لهاسا | The Bĕijīng to Lhasa Express
 مبدا: پکن، مقصد: لهاسا
 طول مسیر: ۳۷۵۰ کیلومتر، مدت زمان سفر: ۴۰ ساعت

مسیر پکن-لهاسا به جرات یکی از نفس گیرترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا است. این قطار شگفتی ها و معماری های فوق مدرن پکن را به یکباره به قصرها و نیایشگاه های رویایی و غیرواقعی تبت و لهاسا متصل می کند. با سوار شدن به این قطار، مسافران از کلانشهر شلوع، پرازدحام و چراغانی چین به آرامش و خلوت بی نظیر راهبان پناه می برند و از نور چراغ ها و تابلوهای نئون تبلیغاتی به نور دلپذیر و آرامش بخش شمع های راهبان و صومعه ها می رسند. چین و منطقه تبت یکی از ایده آل ترین مقاصد برای گردشگران ماجراجو و دوست دار هیجان است و در طول مسیر از پکن حدود ۵۰۰۰ متر اوج می گیرد تا به منطقه فلات تبت و بام دنیا برسد. کوهستان های سر به فلک کشید و پوشیده از برف، آبی ترین آسمان دنیا و آب و هوایی کوهستانی و دلپذیر انتظار شما را در این سفر می کشند.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار اکسپرس پکن به لهاسامسیر پکن-لهاسا به جرات یکی از نفس گیرترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا است

 
نروژ، قطار برگنسبانن | The Bergensbanen
 مبدا: اوسلو، مقصد برگن
 طول مسیر: ۴۹۶ کیلومتر، مدت زمان سفر: ۶ ساعت
برای معرفی یکی دیگر از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا به اروپا و کشور زیبای نروژ می رویم. مسیر قطار اوسلو-برگن یکی از بی نظیرترین مسیرهای ریلی و یکی از شاهکارهای قرن نوزدهم است. با این حال، مسافران و گردشگران کمی از وجود آن باخبرند. اما اگر به دنبال ماجراجویی و لذت بردن از طبیعت نفس گیر و خارق العاده نروژ هستید پیشنهاد می کنیم در سفر به این کشور حتما سوار این قطار بشوید و خود را به یکی از رویایی ترین مسیرهای دنیا بسپرید. مسافرانی که سوار این قطار می شوند در مدت زمانی بیش از ۶ ساعت و مسیری تقریبا ۴۹۰ کیلومتری از تمام شگفتی ها و زیبایی های طبیعی نروژ دیدن می کنند: از دره ها و کانیون های خارق العاده بالا می روند، از رودخانه های بکر و زلال عبور می کنند، از تونل های کوهستانی گذر می کنند و از چشم اندازی برفی و یخی نروژی لذت می برند. قطار اوسلو به برگن فرصتی بی نظیر و منحصربفرد برای تماشا و لمس طبیعت نروژ از نزدیک است و مطمئنا مانند آن را در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار برگنسباننمسیر قطار اوسلو-برگن یکی از بی نظیرترین مسیرهای ریلی و یکی از شاهکارهای قرن نوزدهم است 


نیوزلند، قطار ترانز آلپاین | The TranzAlpine
 مبدا: کرایست چرچ، مقصد: گری ماوث
 طول مسیر: ۲۲۳ کیلومتر، مدت زمان سفر: ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه

آخرین مورد از زیباترین مسیرهای قطار در دنیا را به کشور شگفت انگیز و بی مانند نیوزلند اختصاص می دهیم. قطار ترانز آلپاین در مدت زمانی کمتراز ۵ ساعت مسافران را به سفری باورنکردنی و رویایی در دل طبیعت نیوزلند می برد. این قطار سفرش را از شهر کرایست چرچ شروع می کند و بعد به سمت دشت های کانتربری می رود و بعد از کوهستان های آلپ جنوب بالا می رود و اوج می گیرد. بعد از گذر از مسیرهای کوهستانی و تماشای کوهستان های پوشیده از برف، از طریق تونلی هیجان انگیز با سرعت پایین می آید تا به دشت ها و دریاچه های زیبا و رویایی ساحل غربی جزیره جنوبی نیوزلند برسد. این مسیر یکی از رویایی ترین و زیباترین مسیرهای قطار در دنیا است و بهشتی برای مسافران کوله گرد و طبیعت دوست به شمار می رود.

 

زیباترین مسیرهای قطار,مسیرهای قطار زیبا,قطار نیوزلندقطار ترانز آلپاین مسافران را به سفری باورنکردنی در دل طبیعت نیوزلند می برد

 

منبع: eligasht.com

 :: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 235
:: ارسال شده در: گردشگری , دانستنی های سفر ,نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [شنبه 26 آبان 1397 ] [ 14:4]
تاریخ

 

هرساله با نزدیک شدن ایام نوروز تبلیغات فراوانی برای فروش تور های نوروزی توسط آژانس های مسافرتی انجام می پذیرد. تنوع گسترده این تورها در بیشتر مواقع باعث سردرگمی خریداران می شود. مدتی است سایت NextHoliday از پورتال های پرمخاطب سفر و گردشگری و یکی از جامع­ترین سایت­های تور لحظه آخری، سلسله مطالبی تحت عنوان راهنمای خرید تورهای نوروزی منتشر می کند. آنچه در ادامه می خوانید بخش تایلند این مجموعه است. شما پس از خواندن مطلب زیر می توانید با انتخاب گزینه تور تایلند در منو سایت NextHoliday مجموعه ای کاملی از تورهای نوروزی تایلند از معتبرترین آژانس های مسافرتی را مشاهده و مقایسه نمایید.

 

تایلند،مکان های تفریحی تایلند,مکان های گردشگری تایلند

 
تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب‌شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است. زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است.

مهمترین شهرهای گردشگری تایلند:
بانکوک:

تایلند،مکان های تفریحی تایلند,مکان های گردشگری تایلند

 
بانکوک یا بانگکوک پایتخت کشور تایلند است که در کرانه خاوری رود چائو فرایا در نزدیکی خلیج تایلند واقع شده‌ است. با این‌که به‌مدت دویست سال است که نام رسمی و محلی این شهر «کرونگتِپ» بوده‌است، ولی بیشتر خارجیان همواره از نام بانگکوک استفاده می‌کنند. نام کامل شهر بانکوک، چنان که توسط پادشاه بودا یدفا چولالوکه تعیین شده‌است، به عنوان بلندترین نام یک مکان در دنیا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده‌است.

پاتایا:

تایلند،مکان های تفریحی تایلند,مکان های گردشگری تایلند

 
شهر ساحلی کوچکی است در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد. پاتایا با بازدید بیش از ۵.۵ میلیون توریست خارجی در سال، یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید.

پوکت:

تایلند،مکان های تفریحی تایلند,مکان های گردشگری تایلند

 
استان پوکت یا فوکت یکی از استان‌های کشور تایلند است که مساحت آن ۵۴۳ کیلومترمربع می‌باشد. شهر پوکت به همراه 32 جزیره کوچکتر در دریای آندمان واقع شده.

فرودگاه های مهم تایلند:
فرودگاه بانکوک:
فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی که با نام فرودگاه بین‌المللی بانکوک نیز خوانده می‌شود، یکی از دو فرودگاه بین‌المللی شهر بانکوک است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۴۹۰۰ متر است. این فرودگاه در ارتفاع ۲ متری از سطح دریا واقع شده است.

فرودگاه پوکت:
فرودگاه بین‌المللی پوکت، یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۰۰۰ متر است. این فرودگاه در ارتفاع ۲۵ متری از سطح دریا واقع شده است.

تنوع پرواز ایرلاین های مختلف داخلی و منطقه ای به فرودگاه­های بانکوک و پوکت گزینه­های متنوعی برای سفر به تایلند پیش روی شما قرار می­دهند.

از بین ایرلاین­‌های داخلی شرکت ماهان پروازهای منظم هفتگی (5 روز در هفته) به مقصد بانکوک برگزار می­کند و احتمالا در ایام نوروز پروازهای روزانه به مقصد پوکت هم خواهد داشت.

از ایرلاین­‌های دیگری که پرواز مستقیم و بدون توقف به مقصد بانکوک دارند می‌توان به تای ایرویز و ایرآسیا اشاره کرد.

 

تایلند،مکان های تفریحی تایلند,مکان های گردشگری تایلند


گزینه دیگری که برای سفر به تایلند وجود دارد استفاده از خطوط هوایی منطقه است. روال سفر با ایرلاین­‌هایی مانند قطری، امارات، عمان ایر و ... به این صورت است که از فرودگاه امام خمینی تهران طی یک پرواز به قطب ایرلاین مانند فرودگاه حمد دوحه -برای پروازهای قطر – سفر می کنید و پس از توقف در فرودگاه ( از یک تا چند ساعت) با پرواز دیگری به سمت مقصد نهایی (بانکوک یا پوکت) عزیمت می‌کنید.

با در نظر گرفتن انتخاب شما برای سفر به تایلند ( سفر به یک یا چندین شهر) می‌توانید پروازهای مختلفی را انتخاب نمایید.

اگر قصد سفر به بانکوک یا پاتایا یا هردوی آنها دارید پرواز­هایی که به فرودگاه بانکوک انجام می­شوند برای شما مناسبند. فاصله بین بانکوک تا پاتایا حدود 1 ساعت است و غالبا بصورت زمینی ترانسفر انجام می‌­شود.

اگر قصد دارید فقط به شهر پوکت سفر کنید دو گزینه پیش رو دارید: سفر مستقیم به فرودگاه پوکت یا سفر به بانکوک و پرواز رفت و برگشت به پوکت با استفاده از ایرلاین‌های داخلی.

اگر قصد سفر همزمان به بانکوک و پوکت دارید راحت­‌ترین گزینه پرواز رفت به مقصد پوکت و برگشت از بانکوک است، در غیر اینصورت گزینه­‌هایی مانند پرواز به فرودگاه بانکوک و استفاده از پروازهای داخلی بانکوک پوکت و بالعکس وجود دارد.

انتخاب هتل و اقامتگاه:
در مجموع تایلند از ارزان‌ترین مقاصد گردشگری است و شما گزینه­‌های متنوعی از خوابگاه، اقامتگاه، هتل­‌های 3 تا 5 ستاره و استراحتگاه­‌های لوکس پیش رو دارید. انتخاب هتل بستگی زیادی به هدف سفر و علاقمندی‌های شما دارد. اگر قصد گشت و گذار در شهر و دیدن جاذبه‌های تایلند را دارید می‌توانید پس از لیست کردن این جاذبه­‌ها، هتلی را انتخاب نمایید که در کنار امکانات رفاهی مناسب، فاصله کمی با جاذبه­‌های گردشگری داشته باشد، به همین صورت اگر قصد خرید دارید، هتلی نزدیک مراکز خرید انتخاب نمایید و برای استراحت و تفریح نیز اقامتگاه‌های ساحلی انتخاب مناسبی هستند.:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 195
:: ارسال شده در: گردشگری , مکان های دیدنی جهان ,نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [یکشنبه 20 آبان 1397 ] [ 16:55]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
آشنایی با انواع نمک خوراکی و خواص آنها تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398
با خواب بعد ناهار چه کنیم ؟ تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1398
علائم و درمان کندرومالاسی یا نرمی کشکک زانو تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398
آموزش بکاپ گیری از گوشی های اندرویدی تاریخ : جمعه 23 فروردین 1398
آثار و زندگی پر فراز و نشیب صادق هدایت! تاریخ : چهارشنبه 21 فروردین 1398
۴ اشتباه ساده که امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند! تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1398
۹ راهکار برای حفظ سلامتی جسمی و روحی در محیط کار تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1398
۶ ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی تاریخ : جمعه 16 فروردین 1398
آخرین ارسال های انجمن
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1725
کل نظرات کل نظرات : 201
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 4
تعداد اعضا تعداد اعضا : 85

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 142
باردید دیروز باردید دیروز : 562
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 4
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 57
بازدید هفته بازدید هفته : 6,748
بازدید ماه بازدید ماه : 6,748
بازدید سال بازدید سال : 314,557
بازدید کلی بازدید کلی : 2,027,015

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 18.208.132.33
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
UstA
Translate : UstA

logo-samandehi