مجله جامع رفیق شامل اخبار ، سلامت ، فناوری ، فرهنگ و هنر ، گردشگری ، خانه داری و...

اخبار سلامت و بیماری ها راه های درمان درمان بیماری ها سلامت کودکان پزشکان


چرا با صدای غذا خوردن دیگران عصبی می شوم؟

صدای غذا خوردن ، میسوفونیا
صدای غذا خوردن ، نفس کشیدن و امثال اینها مرا عصبی می کند به طوری که وقتی فردی کنارم سوپ یا چای می نوشد هرطور شده باید از آنجا فاصله بگیرم ، علت چیست؟

آیا سر و صدای غذا خوردن شما را اذیت میکند:

اگر شما در کنار کسی که با صدای بلند سوپ را میخورد و یا یک کنار کسی که با صدای بلند نفس می کشد آزرده می شوید; بدانید که به هیچ وجه تنها نمی باشید ، زیرا شما یکی از تعداد زیاد افرادی هستید که از بیماری مغزی غیرعادی به اسم میسوفونیا رنج میبرید. چنانچه در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت میسوفونیا به معنی رنج کشیدن و نفرت از صدای غذا خوردن جویدن آدامسبلند نفس کشیدن و... می باشد که اولین بار در سال 2001 نامگذاری شد.صدای غذا خوردن

صدای غذا خوردن

دلیل عصبانی شدن هنگام غذا خوردن دیگران چیست؟

سالها بعد دانشمندان به اینکه میسوفونیا یک بیماری می باشد شک داشتند ولی در حال حاضر یکی از تیمهای محقق دانشگاه نیوکسل ثابت کردن که بیماری میسوفونیا در بدن هر شخص متفاوت می باشد . در تهیه گزارشی از روزنامه رایج بیولوژی ، دانشمندان به این نتیجه رسیدند افرادی که از بیماری میسوفونیا رنج می کشند هنگام رنج کشیدن تغییراتی در فعالیتهای ذهن آنها روی می دهد. تصویر برداری از مغز نشان داد افرادی که شرایط غیرعادی دارند مکانیزم کنترل احساسات آنها باعث می شود مغز آنها با شنیدن صداهایی مانند نفس کشیدن و امثال آن فعالیت های انجام دهد که باعث رنجاندن آنها شود.

میسوفونیا

میسوفونیا علت رنج بردن از صدای غذا خوردن

همچنین محققان به این نتیجه نیز رسیدند که صداهایی باعث رنجاندن اینگونه افراد می شود می تواند با افزایش ضربان قلب و عرق کردن واکنش نشان دهد.

برای مطالعه بیشتر محققان از MRI برای اندازه گیری فعالیت های مغز افرادی که به میسوفونیا مبتلا نبودند با استفاده از بردی محدود از صداها پرداختند.

این صدا ها به چند دسته تقسیم بندی می شود مانند صداهای خنثی (باران ، کافه شلوغ ، جوش آمدن آب) ، صداهای ناخوشایند (گریه کردن نوزاد ، جیغ زدن افراد) و صداهایی مانند نفس کشیدن و غذا خوردن پس از اعمال MRI نتیجه ی افرادی که میسوفونیا داشتند با آنهایی که به صداهای ذکرشده حساسیت نشان نمی دادند متفاوت بود.

دلیل عصبانیت از صدای غذا خوردن دیگران

دلیل عصبانی شدن در زمان غذا خوردن دیگران

پروفسر تیم گریفیسز که در دانشگاه نیوکسل مدرک عصب شناسی را گرفته است در یکی از مطبوعات بیان کرد که (( من یکی از شکاکان انجمن پزشکان بودم تا زمانی که ما یک بیمار را در کلینک دیدم و فهمیدیم که چگونه وِیژگی های این افراد کاملا شبیه یکدیگر می باشد.

دکتر سوخ بیندر اضافه کردند که این مطالعه اثبات کرد ، تغیرات بحرانی مغز برای انجمن پزشکان یک اختلال و آشفتگی حقیقی می باشد.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 2
:: ارسال شده در: سلامت , بیماری ها و راه های درمان ,

نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [پنجشنبه 26 مهر 1397 ] [ 17:8]
تاریخ

عصای جدید و منحصر به فرد برای نابینایان + تصاویر

عصای جدید نابینایان ، نام عصای نابینایان
فردی به نام مایکل دیمو برای رفع مشکل آرتروز مادرش یک عصای جدید و مدرن و پرکاربرد ساخته است که برای نابینایان هم بسیار مناسب است.

عصای جدید نابینایان

مشکلات ژنتیکی یکی دیگر از مشکلاتی هستند که می توانند از همان روزهای ابتدا زندگی انسان را مختل سازند. برخی از این مشکلات ارثی هستند و برخی دیگر ممکن است مربوط به نحوه نگهداری جنین در دوران بارداری باشد.عصای جدید نابینایان

عصای جدید نابینایان

با این وجود این چنین مشکلات دارای حس و حال خوشایندی نمی باشند. برای مثال نابینایی یکی دیگر از دردناک ترین مشکلاتی ژنتیکی است که ممکن است فرد از همان ابتدای تولد به آن مبتلا باشد و یا به مرور در طول زندگی بینایی خود را از دست بدهد.

عصای جدید نابینایان

ساخت عصای مدرن و پر کاربرد

حتی تصور کردن زندگی با چشمانی سیاه و نابینا می تواند ساعت ها ما را به فکر فرو ببرد که در این هنگام چکارهایی را باید انجام بدهیم؟ چگونه با محیط اطرف خود آشنا شویم؟ چگونه منجر به مزاحمت در دیگران نشویم؟ و هزاران سوال متفاوتی که می تواند ما را درگیر خود سازد و این افراد را درک کنیم.

یکی از وسایل پر کاربرد نابینایان، عصاهای سفید رنگی است که افراد نابینا برای راه رفتن در خیابان ها، خانه و امکان دیگر استفاده می کنند و برای آنکه بتوانند از جلوی خود آگاه شوند، آنرا بارها و بارها به زمین می زنند و با چشم دلشان مسیر را مشاهده می کنند.

عصای سفید نابینایان

عصای جدید نابینایان که می تواند دائم در حالت ایستاده قرار گیرد

بنابراین ممکن است فرد نابینا گاها به دلایلی این عصا را گم کند و پیدا کردن آن برایشان سخت و دشوار باشد. با این وجود استفاده از عصاها تنها مختص افراد نابینا نمی باشد و افراد ناتوان و کهن سال نیز برای راه رفتن از عصاها استفاده می کنند. اما اخیرا عصای جالب و امروزه ای معرفی شد که می تواند تا حدود بسیار زیادی به افرادی که از عصاها استفاده می کنند، کمک نماید. جزئیات بیشتر را درادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

" کودیا " عصای جدید و مدرن امروزی می باشد که می تواند به شدت برای کسانی که از عصاها استفاده می کنند بسیار مناسب و کاربردی باشد. کودیا راز بزرگی را در خود نهفته است و آن هم این است که در انتهای این عصا یک پایه متعادل کننده وزن مکانیکی قرار گرفته است که به کمک این پایه، عصا می تواند دائما در حالت ایستاده قرار بگیرد و هر زمان که قصد استفاده از آنرا ندارید، تنها باید آنرا در گوشه ای از خانه رها کنید و سپس از همان نقطه نیز بردارید.

عصای مدرن

اختراع عصای مدرن و هوشمند برای نابینایان

این عصا بسیار جالبی بود که اخیرا توانست در صفحات مجازی به شدت منتشر شود و همان گونه که ذکر کردیم، این عصا می تواند برای سالمندان و افراد نابینا یا معلولان نیز مناسب و کاربردی باشد. در ساخت این عصا از عنصر سرب استفاده شده است که باعث تعادل بیشتر این عصا شده است.

لازم به ذکر است که نام این طراح این عصا، " مایکل دیمو " از یونان است که این عصا را تنها برای رفع مشکل آرتروز مادرش طراحی و ساخته است.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 3
:: ارسال شده در: سلامت , اخبار پزشکی ,

نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [سه شنبه 24 مهر 1397 ] [ 11:56]
تاریخ

این میوه ها را هرگز با هم نخورید !

خوردن میوه با هم ، خوردن میوه ها با هم
برخی از افراد بر این باورند که چون میوه ها خواص بسیاری دارند، بنابراین مصرف آن ها با هم می تواند خواص را چند برابر کند، اما این روش کاملا غلط است و خوردن بعضی از میوه ها با هم مناسب نیست.

لیستی از میوه هایی که هرگز نباید مخلوط کنید و هم زمان بخورید

یک کاسه سالاد میوه و سبزیجات ، بدون شک یکی از بهترین وعده های غذایی است که می خواهید از آن لذت ببرید ؛ بنابراین به سمت یخچال و فریزر خود می روید ، تمام میوه ها و سبزیجات سالم را که وجود دارند ، بیرون می آورید ، آن ها را خرد می کنید ، یک لیمو ترش روی آن می چلانید ، مقداری نمک اضافه می کنید و مقداری گشنیز روی آن می پاشید تمام و فکر می کنید که سالم ترین غذای ممکن است، اما صبر کنید ، آیا واقعا این راه صحیح برای درست کردن سالاد است .قبل از درست کردن یک کاسه میوه یا یک سالاد ، باید ترکیب آن ها مانند میوه های اسیدی ، شیرین یا خنثی را دسته بندی کنید.خوردن میوه با هم

خوردن میوه با هم

هرگز نباید ، میوه ها و سبزی ها را واقعا با یکدیگر مخلوط کنید حتی هنگامی که بعضی میوه ها را با یکدیگر ترکیب می کنید ، باید از ویژگی های اساسی آن ها آگاه باشید .شما فقط در صورتی می توانید دو میوه شیرین مختلف را با هم بخورید که شامل هیچ اسیدی نباشند به عنوان مثال ، هندوانه ، سیب و آلو را می توان با هم خورد. همانطور که درادامه این بخش از سلامت تغذیه نمناک خواهید خواند گریپ فروت ، لیمو ، پرتقال ، زغال اخته ، انگور ، کیوی و به طور کلی مرکبات حاوی اسید هستند بنابراین نباید به طور تصادفی با هر میوه دیگری ترکیب شوند . تمشک ، انبه ، سیب و توت فرنگی نیمه اسیدی هستند . آووکادو ، بادام ، بادام زمینی ، گردو و نارگیل خنثی هستند بنابراین می توان آن ها را با هم خورد برای درک بهتر ، در این جا یک لیست از ترکیبات میوه آمده است که شما باید از آن اجتناب کنید.

 مصرف میوه ها با هم

میوه هایی که هرگز نباید با هم بخورید 

میوه هایی که نباید با هم خورده شوند

1. موز + پودینگ :

بدن شما ممکن است برای هضم این ترکیب مشکل پیدا کند این ترکیب باعث سنگین شدن معده در بزرگسالان ، کند شدن ذهن و تولید سموم می شود بنابراین ، ممکن است برای مدتی احساس سرگیجه بکنید ، در مورد نوزادان ممکن است کشنده باشد.

2. پرتقال + هویج را با هم نخورید :

اگر چه که این ترکیبی بسیار محبوب در آب میوه ها است ، مصرف هر دو در یک زمان باعث سوزش معده ، رفلاکس صفراوی بیش از حد و حتی آسیب سیستم کلیه می شود ، که منشاء بیماری های جدی تر است . مهم تر از همه ، اگر شما از مسائل گوارشی رنج می برید ، این ترکیب می تواند آن را بد تر کند ؛ مشکلات کلیوی نیز می تواند در میان عوارض جانبی این ترکیب باشد.

عوارض مصرف پرتغال و هویج

عوارض مصرف پرتغال و هویج 

3. موز + گواوا را با هم نخورید :

این ترکیب باعث ایجاد گاز و کم شدن ph خون شود و به همین ترتیب شما احساس تهوع و سنگینی ، سردرد و درد معده خواهید کرد.

4.عوارض مصرف آناناس + شیر :

هنگامی که شیر و آناناس را با هم مصرف کنید ، ممکن است عوارض جانبی خاص مانند تهوع ، عفونت ، اسهال ، سر درد و حتی درد معده را تجربه کنید .ترکیب برملائین و اسید لاکتیک ممکن است در یک زمان مناسب نباشد.

عوارض خوردن میوه ها با هم

آناناس و شیر با هم مصرف نکنید 

5. لیمو + عنبه هندی را با هم نخورید :

این دو زمانی که با هم مصرف شوند . در بدن شما کم خونی ایجاد می کنند . هم چنین مشکلاتی برای هموگلوبین ( پروتیین خون ) ایجاد می کند ، و به همین دلیل است که شما هرگز نباید آن را به فرزندان خود بدهید .

6. عوارض مصرف شیر + پرتقال :

مشکل شیر ، آب پرتقال و غلات با هم این است که بدن شما قادر به هضم آن ها با هم نیست ، حتی برای کودکان نیز مضر تر است . پرتقال باعث می شود که معده شما قادر به هضم نشاسته موجود در غلات نباشد.

مضرات خوردن میوه ها با هم

مصرف شیر و پرتغال چه عوارضی دارد؟

7. سبزیجات + میوه ها را با هم مصرف نکنید :

هم میوه و هم سبزی سالم هستند ، اما این بدان معنی نیست که شما می توانید همه آن ها را هم زمان بخورید . از آن جا که میوه ها حاوی قند بیشتری هستند سبزیجات به سختی قابل هضم می شوند .آن ها در معده باقی می مانند در حالی که میوه ها را جذب می کند و سموم بیشتری تولید می کند ، باعث درد معده ، گاز ، عفونت ، اسهال ، و حتی سر درد می شوند ؛ هم چنین میوه ها دارای اسید بیشتری هستند بنابراین به معنای واقعی تقسیم و ارزش غذایی سبزیجات را کاهش می دهد ؛ حداقل ، شما باید اسید را از شیرینی جدا کنید.

از سالاد میوه استاندارد اجتناب کنید زیرا اساسا هضم مخلوط خربزه ، سیب ، آناناس ، موز ، توت فرنگی کند است . در عوض ، می توانید ، سمت یک کاسه توت فرنگی که شامل زغال اخته و تمشک باشد بروید.

به یاد داشته باشید که وعده غذایی ساده تر ، آسان تر هضم می شود . وعده های غذایی که عناصر کمی دارند به بدن اجازه می دهند که غذاهای مناسب را هضم کند و همه مواد مغذی موجود را جذب کند ؛ در صورت شک و تردید ، می توانید با متخصص تغذیهمشورت کنید.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 3
:: ارسال شده در: سلامت ,

نویسنده
نویسنده : aseman
تاریخ : [دوشنبه 23 مهر 1397 ] [ 11:18]
تاریخ

روغن درخت چای چیست

روغن درخت چای چندین سال است که شناخته شده و مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می‌گیرد. یکی از خواص مهم این روغن درمان عارضه‌های پوستی از جمله از بین بردن جوش صورت است. ولی باید اعتراف کرد که روغن درخت چای کاربردهای بسیاری دارد که درمان‌های پوستی فقط یکی از آن‌هاست. اگر بدانید که این روغن چه خواص بی‌نظیری دارد، همین حالا برای تهیه کردن و نگهداری آن در خانه دست به کار می‌شوید.

تمیز کردن جوش صورت

<a href=درمان جوش صورت" width="822" height="522" data-lazy-loaded="true" />

همان‌طور که گفتیم یکی از رایج‌ترین استفاده‌های روغن درخت چای برای درمان خانگی جوش است. طبق گفته محققان استرالیایی یک محلول ۵ درصد از این روغن درست مانند داروهای مرغوب درمان جوش مثل بنزویل پراکسید عمل می‌کند. چند قطره از روغن درخت چای را با ۲۰-۴۰ قطره نارون کوهی رقیق کنید و این محلول را روزی یک تا دو بار با استفاده از پنبه روی پوست صورت بزنید. مراقب باشید که بیش از اندازه از این محلول استفاده نکنید. با وجود اینکه روغن درخت چای از بنزویل پراکسید ملایم‌تر است ولی ممکن است باعث خشکی پوست شود یا موجب شود پوستتان چربی بیشتری ترشح کند و وضعیت جوش‌ها را وخیم‌تر کند. بعد از آنکه محلول را به صورت خود مالیدید، از نور خورشید دوری کنید. روغن درخت چای پوست را در برابر اشعه ماورای بنفش حساس‌تر می‌کند.

پاک کردن آرایش

پاک کننده آرایش

برای پوست‌های معمولی تا خشک یک چهارم پیمانه روغن کانولا را و ۱۰ قطره روغن درخت چای را در یک ظرف شیشه‌ای استریلیزه شده بریزید. در آن را محکم ببندید و شیشه را تکان دهید تا مواد با هم ترکیب شوند. این محلول را در مکان خنک و تاریک نگهداری کنید. زمانی که می‌خواهید از آن استفاده کنید یک گلوله پنبه‌ای را به روغن آغشته کنید و آن را روی پوست صورت بمالید تا مواد آرایشی پاک شوند. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید و با تونر پاک کنید.

بیشتر بخوانید: همه آنچه باید در مورد پاک کننده صورت بدانید

نرم کردن کوتیکول، پوسته اطراف ناخن

نرم کننده کوتیکول ناخن

روغن‌های معطر برای نرم کردن و از بین بردن خشکی کوتیکول یعنی همان پوسته‌های اطراف ناخن مناسب هستند. روغن درخت چای به جنگ با قارچ‌ها می‌رود و روغن اسطوخودوس  خاصیت ضد التهابی و شفابخش دارد. روغن آووکادو، روغن جوجوبا و روغن زیتون هم برای این مورد مناسب هستند. یک قاشق غذاخوری روغن جوجوبا و یک قاشق غذاخوری روغن آووکادو را در یک بطری شیشه‌ای تیره رنگ بریزید. سپس ۱۰ قطره روغن درخت چای و ۱۰ قطره روغن اسطوخودوس را به آن اضافه کنید. درب آن را بگذارید و بطری را تکان دهید تا مواد با هم مخلوط شوند. هر باری که می‌خواهید این روغن را به دور ناخن‌های خود بمالید، بطری را تکان دهید و سپس چند قطره از آن را روی ناخن و کوتیکول ماساژ دهید. این کار را می‌توانید روزانه انجام دهید تا باعث نرمی پوست اطراف ناخن شود و از خشکی و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری کند.

درمان زخم

<a href=درمان زخم" width="822" height="522" data-lazy-loaded="true" />

کمی پنبه بردارید و چند قطره از روغن درخت چای را روی آن بریزید و مستقیماً پنبه را روی زخم بمالید. این روغن خاصیت ضدعفونی‌کنندگی دارد و می‌تواند برای درمان زخم مفید باشد. از برخورد این روغن با پوست اطراف چشم و دهان خودداری کنید.

از بین برنده بوی پا

رفع بوی پا

روغن‌های گیاهی و دارای ترکیب معطر باعث کاهش عرق کردن پا می‌شوند، با بوی بد آن مبارزه می‌کنند و به تمیز بودن و حس تازگی پا کمک می‌کنند. رزماری و زنجبیل جریان خون را تحریک می‌کنند و مریم گلی باعث کاهش تعریق می‌شود.

یک قاشق غذاخوری رزماری خشک، یک قاشق غذاخوری مریم گلی خشک و یک قاشق غذاخوری از ریشه یا پودر زنجبیل را درون تابه‌ای با ۴ پیمانه آب بریزید. آن را روی اجاق گاز بگذارید و صبر کنید تا آب بجوشد. تابه را از روی حرارت بردارید، درب آن را بگذارید و  دقیقه صبر کنید و سپس مواد را از صافی رد کنید. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری نمک اپسوم یا نمک حمام و  قطره روغن درخت چای به محلول اضافه کنید. آنها را خوب هم بزنید. یک تشت یا هر ظرف کم عمق دیگری که پایتان به راحتی درون آن جا شود بردارید و محلول را درون آن بریزید. می‌توانید کمی آب و یخ به محلول اضافه کنید. برای زمان ۱۵ دقیقه پاهایتان را درون آن استراحت دهید و سپس آنها را خشک کنید.

از بین بردن قارچ انگشتان پا

<a href=درمان قارچ انگشت پا" width="822" height="522" data-lazy-loaded="true" />

در مطالعه‌ای که انجام شد، شرکت‌کنندگان در این تحقیق به مدت ۳ ماه از روغن درخت چای خالص و ۱۰۰ درصد برای درمان قارچ انگشتان خود استفاده کردند و نتیجه‌ای که مشاهده شد این بود که این ماده درست مانند افرادی که از کرم‌های ضد قارچ داروخانه برای درمان استفاده کرده بودند، قارچ‌ها را از بین برده است. ۶۰ درصد از افراد دو گروه علائم را کاملاً ریشه‌کن کرده بودند. برای درمان قارچ انگشتان پای خود یک تا دو بار در روز یک تا دو قطره از روغن درخت چای ۱۰۰ درصد را روی ناخن‌های بدون لاک خود بزنید. مراقب باشید که این روغن به پوستتان برخورد نکند، چون خلوص زیادی دارد و رقیق نشده است ممکن است باعث التهاب و آسیب پوست شود.

درمان بیماری پای ورزشکاران

<a href=بیماری پای ورزشکاران" width="822" height="522" data-lazy-loaded="true" />

بر اساس مطالعه انجام شده روغن درخت چای برای درمان بیماری پای ورزشکاران درست مانند داروهای شرکتی عمل می‌کند و می‌تواند حالت سوزش، خارش، التهاب و پوسته پوسته شدن آن را از بین ببرد. چند قطره روغن درخت چای را به یک قاشق غذاخوری نارون کوهی اضافه کنید و سه بار در روز محلول را با پنبه روی ناحیه آسیب دیده پا بزنید. شاید در برخی افراد این درمان باعث بروز درماتیت یا التهاب پوستی شود. پس دفعه اول با احتیاط آن را به کار ببرید و اگر مشکلی مشاهده کردید، تکرارش نکنید.

درمان آبله مرغان

درمان آبله مرغان

روغن درخت چای قادر است آبله مرغان را هم بهبود ببخشد. چند قطره از این روغن را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و با استفاده از پنبه استریل، محلول روغنی را روی زخم و جوش‌های ایجاد شده در اثر آبله مرغان بزنید. این کار را می‌توانید دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

بهبود تبخال

درمان تبخال

روغن درخت چای را مستقیماً روی تبخال استفاده کنید و آن را سه تا چهار بار در روز ادامه دهید. به دلیل اینکه روغن درخت چای سمی است، مراقب باشید که درون دهانتان نرود.

درمان خارش عفونت قارچی کشاله ران

قارچ کشاله ران

روزی دو بار روغن درخت چای را روی پوست بمالید. البته قبل از استفاده باید آن را رقیق کنید: ۱۰ قطره از روغن درخت چای را در دو قاشق غذاخوری روغن زیتون با نارون کوهی مخلوط کنید.

درمان پسوریازیس

درمان پسوریازیس

روزی چند بار چند قطره از روغن درخت چای را که با کمی روغن زیتون مخلوط کرده‌اید، روی لکه‌های پسوریازیس بمالید. این درمان برای از بین بردن خارش پوست و نرم کردن پلاک‌های تجمعی خصوصاً در شرایط خفیف بسیار مفید است.

درمان عفونت قارچی واژن

درمان عفونت واژن

مطالعات نشان می‌دهد روغن درخت چای غشای سلول‌های قارچی را از بین می‌برد و اسطوخودوس می‌تواند مخمرهای کاندیدایی را در شیشه‌های آزمایش بکشد. اگر این دو ماده را با هم ترکیب کنید، مخمرهای شانسی برای زندگی ندارند. روغن درخت چای زمانی که خورده شود سمی است، پس برای عفونت‌های دهانی نباید مصرف شود.

۵ قطره روغن درخت چای و ۵ قطره از روغن اسطوخودوس را با چند قطره آب مقطر مخلوط کنید. با استفاده از پنبه‌ای محلول را روی قسمت‌های عفونی بدنتان بزنید.

از بین بردن دمل و کورک

درمان دمل و کورک

روغن درخت چای در برابر عفونت‌های حاصل از باکتری استافیلوکوکوس اورئوس تأثیر زیادی دارد. حتی انواعی از آن که در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقاومت نشان می‌دهند هم در برابر روغن درخت چای ضعیف می‌شوند. فقط کافی است کمی از روغن درخت چای را روزی چند بار روی دمل و کورک چرکی خود به کار ببرید.

منبع: دیجی مگ


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 5
:: ارسال شده در: سلامت , اخبار پزشکی ,

نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [شنبه 21 مهر 1397 ] [ 22:15]
تاریخ

چاقی ساق پا

در حالی که چیزی به عنوان لاغر کردن سریع یک نقطه از بدن وجود ندارد که مشخصا بتواند بر روی ساق پا و ران‌ها تاثیرگذار باشد، شما می‌توانید با ایجاد یک برنامه روتین از شر چربی‌های اضافه بدن‌تان خلاص شوید. ورزشی را انتخاب کنید که کمک می‌کند تا پاها خوش فرم شوند و علاوه بر آب کردن چربی‌های اضافه، عضله پا را تقویت کند. در اینجا اطلاعات اولیه جهت اقدام برای لاغر کردن چربی پا را توضیح داده‌ایم.

ساق پا چطور چاق می‌شود؟

چاقی ساق پا و ران ها

اول از همه باید بدانید که داشتن چربی در بدن کاملا طبیعی است! طبق گفته کنسول ورزش آمریکا (American Council Exercise) حدود ۱۸ تا ۲۴ درصد از وزن طبیعی مردان را چربی تشکیل می‌دهد، در حالی که در این میانگین در زنان بین ۲۵ تا ۳۱ درصد از وزن‌شان است. چربی بدن معمولا به طور یکسان در بدن جذب می‌شود، اما معمولا در برخی از نقاط بدن چربی بیشتری انباشته می‌شود که دلیل این موضوع معمولا به ژنتیک برمی‌گردد. چاقی ساق پا و ران‌ها می‌تواند تشکیل شده از چند نوع سلول چربی باشد:

چربی زیر پوستی (Subcutaneous fat): رایج‌ترین قسمتی که این چربی انباشته می‌شود در قسمت ران‌ها است و جای آن‌ها دقیقا زیر پوست است. بیشتر حجم چربی انباشته در پاها زیرپوستی است که مشکلات کمتری در آینده پدید خواهد آورد.

چربی درون ماهیچه‌ای (Intramuscular fat): چربی در بین ماهیچه‌ها پخش می‌شود شبیه لایه‌‌های چربی که در گوشت می‌بینیم.

۳ راه پیشنهادی برای لاغر شدن ران‌ها ساق پای چاق

 1. ورزش ایروبیک

فواید <a href=ورزش هوازی" width="822" height="522" data-lazy-loaded="true" />

اولین قدم برای آب کردن چربی کلی بدن «ورزش ایروبیک یا هوازی» است. بر اساس نتایج تحقیقات، دانشگاه ورزش درمانی آمریکا به میانگین ۳۰ دقیقه ورزش برای حداقل ۵ روز از هفته را توصیه می‌کند. شما می‌توانید این ۳۰ دقیقه را پیاده‌روی، شنا یا دوچرخه سواری کنید اما به یاد داشته باشید که مهم این است که ورزشی را انتخاب کنید که می‌توانید به بهترین نحو خودتان انجام دهید تا ضربان قلب‌تان بالا رود و بیشترین میزان کالری را بسوزانید. یکی از بهترین ورزش‌های هوازی برای لاغر شدن پاها دوچرخه‌سواری است. دوچرخه سواری با شدت پایین برای کسانی که تازه‌کار هستند بسیار کمک می‌کند و همچنین به زانو زیاد فشار نمی‌آورد. دوچرخه‌سواری همچنین باعث قوی شدن این عضله‌ها در پا می‌شود:

 • پشت ساق پا
 • همسترینگ
 • سرینی یا گلوتئال (یکی از ماهیچه ناحیه باسن)
 • چهارسر ران

اگر شما نمی‌توانید به باشگاه و کلاس‌های هوازی بر پایه دوچرخه‌سواری بروید می‌توانید یک دوچرخه ثابت برای خانه بگیرید. اگر به دنبال گزینه بهتر هستید دوچرخه خود را از انبار بیرون بیاورید و از خانه بیرون بزنید تا حین ورزش کمی هوای تازه ضداسترس استشمام کنید.

 1. قوی کردن عضلات

لاغر کردن پا

آب کردن چربی پا به تنهایی، می‌تواند باعث شل شدن و آویزان شدن پوست پاها شود. به همین دلیل شما باید زمانی را برای تقویت عضلات‌ خود اختصاص دهید. وزنه و دستگاه روئینگ (Rowing) ابزار موثری برای قوی کردن عضله پا هستند. اما شما می‌توانید بدون این ابزارها هم عضله پای خود را قوی کنید.

تمرین لانگ (Lunge) جامع‌ترین دامنه حرکتی برای ورزش پا است؛ چراکه این تمرین عضله‌های چهار سر ران و همسترینگ را تقویت می‌کند و در عین حال سرینی باسن و داخل ران‌ها را لاغر می‌کند. برای یک تمرین لانگ کامل و بی‌نقص مراحل زیر را دنبال کنید.

چاقی پا

 1. صاف بایستید و برای تعادل بیشتر دست‌های خود را روی لگن خود بگذارید.
 2. پای راست خود را جلو بگذارید و سپس پای چپ را به همان اندازه عقب بگذارید. حالا پای راست خود را از زانو خم کنید و تا جایی پایین بیایید که زانوی شما زاویه ۹۰ درجه بسازد.
 3. برای پیشگیری از آسیب مطمئن شوید که زانوی پای راست شما از مچ پای‌تان جلوتر نرود و کاملا در یک راستا قرار گیرند.
 4. سنگینی ‌وزن خود را روی پاشنه‌ها‌یتان بیاندازید.
 5. با فشار به پایین به موقعیت قبلی خود برگردید.
 6. بعد از چند بار تکرار این حرکت، به سراغ پای چپ بروید و همین ترتیب را اجرا کنید.

چند تمرین دیگر برای تقویت عضلات پا در خانه شامل:

 • رفتن روی نوک پنجه و برگشتن (calf raises)
 • بلند کردن پاها در حالت خوابیده (leg lifts)
 • اسکوات (squats)
 1. کم کردن کالری

کم کردن کالری

ورزش کردن بهترین و موثرترین راه برای فرم دادن و لاغر کردن ساق پا و ران‌ها است، اما شما باید از درون هم با آن سلول‌های چربی مبارزه کنید! کاهش کالری مصرف اولین قدم برای لاغر کردن هر قسمت بدن است، چرا که بدن شما اولین باری که به انرژی نیاز داشت به صورت طبیعی به سراغ چربی‌های اضافه می‌رود و از آن‌ها برای تامین سوخت خود استفاده می‌کند. به کالری که مصرف می‌کنید به عنوان بودجه نگاه کنید و سعی کنید که به اندازه بودجه خود و مصرف کنید نه بیشتر و نه حتی کمتر؛ حداقل برای بیشتر روزهای هفته.

هیچ رژیم غذایی جادویی برای لاغر کردن پاها وجود ندارد، اما دقت در آن‌چه که می‌خوریم می‌تواند به شما کمک کند. قبل از این‌که تصمیم به تغییر رژیم غذایی خود بگیرید، باید با پزشک خود صحبت کنید، مخصوصا اگر در حال درمان هر گونه بیماری هستید.

تغییرات در فرم پا زمان‌بر است

 

لیفت پا

بسیاری از رژیم‌های غذایی یا مربیان ورزشی به شما قول تغییرات سریع در فرم پا را می‌دهند اما همانند کاهش وزن، رسیدن به پاهای خوش فرم نیز نیازمند زمان و مداومت است. با صبوری به پاهایی لاغرتر، قوی‌تر و متناسب‌تر با بدن‌تان دست پیدا خواهید کرد.

منبع: دیجی مگ

 


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 0
:: ارسال شده در: سلامت ,

نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [شنبه 21 مهر 1397 ] [ 22:4]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
آخرین ارسال های انجمن
صفحات سایت
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1607
کل نظرات کل نظرات : 200
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 5
تعداد اعضا تعداد اعضا : 78

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 682
باردید دیروز باردید دیروز : 1,391
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 6
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 11
بازدید هفته بازدید هفته : 10,418
بازدید ماه بازدید ماه : 23,889
بازدید سال بازدید سال : 120,788
بازدید کلی بازدید کلی : 808,737

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 54.196.26.1
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
UstA
Translate : UstA