مجله جامع رفیق شامل اخبار ، سلامت ، فناوری ، فرهنگ و هنر ، گردشگری ، خانه داری و...

لپ تاپ، موبایل و تبلت


بکاپ گیری

گوشی‌ها روزبه‌روز در زمینه‌ی بکاپ گیری خودکار بهتر می‌شوند ولی به هر حال همیشه باید احتمال از دست دادن گوشی خود یا مثلاً افتادن آن در آب را مدنظر قرار دهید. خوشبختانه برای بکاپ گیری روش‌های مختلفی وجود دارد و در این زمینه می‌توانید راه‌های مختلفی را امتحان کنید. در ادامه به روش‌های مختلف گرفتن بک‌آپ از طریق گوگل، اپلیکیشن‌های ثالث یا کامپیوتر شخصی می‌پردازیم تا دیگر نگران از دست دادن داده‌های گوشی خود نباشد.

بهره‌گیری از گوگل

با استفاده از گوگل، به‌راحتی می‌توان از بخش عمده‌ای از اطلاعات گوشی بک‌آپ گرفت و طی چند سال گذشته این فرایند ساده‌تر هم شده است. متأسفانه، گوگل برای این موضوع فقط یک راه‌حل نهایی و مشخص ارائه نمی‌دهد و برای بکاپ گیری اطلاعات مختلف می‌توان روش‌های گوناگونی را مورد استفاده قرار داد.

عکس‌ها و فیلم‌ها

بکاپ گیری

اگر از کاربران گوگل فوتوز نیستید، اکیداً توصیه می‌کنیم که به استفاده از این سرویس روی بیاورید. این سرویس به‌صورت خودکار می‌تواند تمام عکس‌ها و ویدیوهای موجود در گوشی شما را به فضای ابری منتقل کند و دیگر لازم نیست به‌صورت دستی چنین کاری را انجام دهید. بعد از نصب گوگل فوتوز، باید آن را طوری تنظیم کنید که بتواند به‌صورت خودکار فرایند بکاپ گیری را انجام دهد که در ادامه گام‌های مربوط به این کار را شرح می‌دهیم:

 • اپلیکیشن گوگل فوتوز را باز کنید
 • در منو، روانه‌ی بخش Settings شوید
 • بر روی Backup & sync ضربه بزنید
 • گزینه‌ی مربوطه را فعال کنید

بهترین ویژگی گوگل فوتوز این است که به‌صورت نامحدود می‌توانید انواع و اقسام تصاویر و ویدیوهای خود را آپلود کنید، البته اگر می‌خواهید چنین کاری رایگان باشد، رزولوشن این موارد حداکثر در حد ۱۰۸۰p تنظیم می‌شود. درصورتی‌که خواستار آپلود ویدیوها و تصاویر باکیفیت‌تری هستید، این موارد حجم مربوط به گوگل درایو شما را اشغال می‌کنند و برای افزایش حجم آن باید مبلغی بپردازید. برای بررسی و تغییر کیفیت تصاویر و ویدیوهای آپلود شده، این کارها را انجام دهید:

 • اپلیکیشن گوگل فوتوز را باز کنید
 • در منو روانه‌ی Settings شوید
 • بر Backup & sync ضربه بزنید
 • بر Upload size ضربه بزنید
 • گزینه‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید (High quality with free unlimited storage یا Original with Google Drive storage limits)

البته بکاپ گیری فقط محدود به عکس‌ها و ویدیوها نیست و با استفاده از سرویس‌های گوگل می‌توانید از دیگر فایل‌های گوشی خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید:

دیگر فایل‌ها

بکاپ گیری

گوگل درایو به شما اجازه می‌دهد که انواع و اقسام فایل‌ها را در فضای ابری ذخیره کنید تا از دیگر گجت‌ها هم قابل دسترسی باشند. برای آپلود دستی فایل‌ها و پوشه‌های موردنظرتان، این گام‌ها را دنبال کنید:

 • اگر گوگل درایو در گوشی اندرویدی شما نصب نیست، آن را دانلود و نصب کنید
 • درون اپلیکیشن، بر آیکون + ضربه بزنید
 • بر Upload ضربه بزنید
 • فایل‌هایی که می‌خواهید روانه‌ی فضای ابری شوند، انتخاب کنید

تنظیمات و اپلیکیشن‌ها

برای بکاپ گیری از تنظیمات گوشی و اپلیکیشن‌ها، بهتر است از سرویس بک‌آپ اندروید بهره ببرید. این سرویس اساساً می‌تواند از اپلیکیشن‌های مورد استفاده و تنظیمات مربوط به اپلیکیشن‌های گوگل بک‌آپ بگیرد و با این کار مهاجرت به گوشی جدید بسیار ساده‌تر می‌شود. برای مشاهده‌ی قابلیت‌های این سرویس، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و برای بهره‌گیری از قابلیت‌های آن، این کارها را انجام دهید:

 • به بخش Settings گوشی خود مراجعه کنید
 • گزینه Accounts and Backup را انتخاب کنید
 • بر روی Backup and restore ضربه بزنید
 • گزینه Back up my data را فعال کنید و اگر اکانتی مشخص نشده، اکانت گوگل خود را اضافه کنید

و به همین راحتی، با استفاده از سرویس‌های گوگل می‌توان از اطلاعات گوشی خود بک‌آپ گرفت. البته اگر به استفاده از اپلیکیشن‌های ثالث علاقه دارید، ادامه‌ی این مطلب را بخوانید.

استفاده از دیگر روش‌ها برای بکاپ گیری

بکاپ گیری

سرویس‌های گوگل در این زمینه حرف زیادی برای گفتن دارند، ولی اگر می‌خواهید یک دفعه از اطلاعات مختلفی بک‌آپ گرفته شود، بهتر است از اپلیکیشن‌های ثالث استفاده کنید.

گوشی‌های روت نشده

صدها اپلیکیشن مختلف برای بکاپ گیری وجود دارد و یکی از بهترین آن‌ها، اپلیکیشن Super Backup & Restore است. در این اپلیکیشن می‌توانید بخش‌های مختلف مانند اپلیکیشن‌ها، فهرست مخاطبین، SMS، تقویم و بسیاری از موارد مختلف را برای بک‌آپ گرفتن انتخاب کنید. سپس کاربران می‌توانند مکان ذخیره این فایل‌ها را مشخص کنند و برنامه‌ای برای بکاپ گیری منظم هم تعریف کنند.

 • Super Backup & Restore را دانلود کنید
 • در این اپلیکیشن می‌توانید بخش‌های مختلف که امکان بک‌آپ گرفتن از آن‌ها وجود دارد، مشاهده کنید
 • دسته‌بندی‌های موردنظر خود را مشخص کنید
 • مواردی که می‌خواهید در نسخه‌ی پشتیبان قرار داشته باشند، انتخاب کنید
 • بر روی گزینه Backup ضربه بزنید

گوشی‌های روت شده

بکاپ گیری

اگرچه روت کردن گوشی برای بکاپ گیری اقدامی ضروری نیست، ولی با این کار می‌توانید از بخش‌های بیشتری بک‌آپ بگیرید. یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن‌های بکاپ گیری برای گوشی‌های روت شده، Titanium Backup است. با وجود اینکه این اپلیکیشن ظاهری بسیار قدیمی دارد، ولی در هر صورت باید بگوییم که بسیار قدرتمند است. برای بهره‌گیری از آن، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید
 • در سمت راست بخش فوقانی بر آیکون منو ضربه بزنید و گزینه batch actions را انتخاب کنید
 • هر آنچه که می‌خواهید بک‌آپ گرفته شود، انتخاب کنید
  • اگر این اولین باری است که بک‌آپ می‌گیرید، توصیه می‌کنیم که حداقل گزینه‌های backup all user apps و backup all system data را انتخاب کنید.
 • همچنین می‌توانید فایل‌های ذخیره شده را به دراپ‌باکس یا گوگل درایو منتقل کنید

انتقال نسخه پشتیبان به کامپیوتر

بکاپ گیری

به جای اینکه نسخه‌های پشتیبان را به فضای ابری یا گوشی خود منتقل کنید، شاید خواستار انتقال آن به کامپیوتر خود هستید تا به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. خوشبختانه فارغ از این که کاربر مک یا ویندوز هستید، انجام چنین کاری بسیار ساده است. البته کاربران مک برای این کار باید برنامه Android File Transfer را نصب کنند. برای این کار، قدم‌های ساده زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا گوشی خود را با کابل USB به کامپیوتر وصل کنید
 • در ویندوز، به My Computer مراجعه کنید و به حافظه گوشی خود سر بزنید
  • در مک، برنامه Android File Transfer را باز کنید
 • فایل‌های موردنظر خود را انتخاب و به کامپیوتر منتقل کنید

روی هم رفته، بکاپ گیری دیگر مانند گذشته کاری سخت و وقت‌گیر نیست و در ضمن حالا که روزبه‌روز گوشی‌های ما اطلاعات بیشتری را در خود جای می‌دهد، اهمیت این فرایند نسبت به گذشته تا حد زیادی افزایش یافته است. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که هرچه زودتر با انتخاب یکی از این روش‌ها، از اطلاعات گوشی خود بک‌آپ بگیرید.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 185
:: ارسال شده در: فناوری , لپ تاپ، موبایل و تبلت ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [جمعه 23 فروردين 1398 ] [ 0:50]
تاریخ

 

همه‌ی ما وقت زیادی را صرف استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌کنیم و این گجت‌ها برای انواع و اقسام کارها مانند ارتباط با دوستان و خانواده، خرید، پرداخت قبض، بررسی ایمیل‌ها دریافتی و شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین خاطر امنیت گوشی باید اهمیت زیادی برای ما داشته باشد که متأسفانه چنین اهمیتی دیده نمی‌شود.

گوشی‌ها به‌خصوص گوشی‌های اندرویدی، مرتباً هدف انواع و اقسام حملات بدافزارها قرار می‌گیرند و مثلاً تروجان Grabos حدود ۱۷.۴ میلیون کاربر اندروید را تحت تأثیر قرار داد که آمار قابل توجهی محسوب می‌شود. به همین خاطر امنیت گوشی چیزی نیست که بتوان آن را پشت گوش انداخت. در این مطلب تصمیم داریم به ۴ اشتباه ساده اشاره کنیم که می‌توانند امنیت گوشی را کاهش دهند و آن‌ها را مستعد حملات می‌کنند.

اشتباه ۱: استفاده نکردن از آنتی‌ویروس در گوشی اندرویدی

در سال‌های اخیر، بسیاری از کاربران کامپیوترها بالاخره به نصب آنتی‌ویروس در سیستم‌های خود روی آورده‌اند اما هنوز بخش عمده‌ای از کاربران به نصب آنتی‌ویروس در گوشی‌های اندرویدی خود علاقه‌ی چندانی ندارند. عدم استفاده از آنتی‌ویروس در گوشی اندرویدی مانند فردی است که در خانه‌ی خود را قفل می‌بندد ولی در حیاط را کاملاً باز می‌گذارد.

در این زمینه آنتی‌ویروس‌های زیادی وجود دارد که طبق تحقیقات انجام شده بسیاری از آن‌ها در حقیقت بدافزار محسوب می‌شوند. به همین خاطر، اگر امنیت گوشی برای شما اهمیت زیادی دارد فقط از آنتی‌ویروس‌های معروف و شناخته‌شده بهره ببرید.

اشتباه ۲: بهره‌گیری از گذرواژه‌های ضعیف

گذرواژه‌ها رسوخ ناپذیر نیستند ولی به‌هرحال در افزایش امنیت تأثیر بسزایی دارند. با وجود این اهمیت، بسیاری از کاربران برای انتخاب گذرواژه‌های نسبتاً پیچیده وقت صرف نمی‌کنند. علاوه بر مشکل ضعیف بودن گذرواژه‌ها، باید به مشکل بسیار مهم استفاده از رمز عبور یکسان برای اکانت‌های مختلف هم اشاره کنیم که با هک یکی از آن‌ها، دیگر اکانت‌ها هم به راحتی از دست می‌روند. علاوه بر این، برخی از کاربران رمز عبورهای موارد مختلف را در یک فایل متنی در گوشی یا کامپیوتر خود ذخیره می‌کنند که چنین کاری هم بسیار خطرناک است.

به همین خاطر، در این زمینه همواره توصیه می‌شود که از رمز عبور پیچیده غیر تکراری برای اکانت‌های مختلف استفاده کنید و همچنین هیچ‌وقت آن‌ها را در یک فایل متنی ساده قرار ندهید. در ضمن ابزارهای مدیریت رمز عبور زیادی هم وجود دارد که کار شما را برای ایجاد گذرواژه‌های پیچیده تا حد زیادی راحت‌تر می‌کند و اگر حتماً می‌خواهید رمز عبورهای موردنظر را در جایی بنویسید، برای آن فایل متنی هم یک رمز عبور مشخص کنید.

اشتباه ۳: استفاده از وای‌فای‌های عمومی

وای‌فای‌های عمومی شهرت زیادی دارند و روزی روزگاری استفاده از آن‌ها چندان مشکل‌زا نبود. اما با پیشرفته‌تر شدن هک‌های مختلف، شبکه‌های وای‌فای عمومی هم به مکان مورد علاقه‌ی هکرها بدل شدند. از آنجایی که تقریباً هر کسی می‌تواند از این شبکه‌ها سوءاستفاده کند، استفاده از آن‌ها دیگر توصیه نمی‌شود.

به همین خاطر، در محیط بیرون از خانه تا اندازه‌ای که ممکن است از اینترنت گوشی استفاده کنید و اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید یا نمی‌توانید از این گزینه بهره ببرید، فقط در صورت داشتن VPN قوی از وای‌فای عمومی استفاده کنید.

اشتباه ۴: نادیده گرفتن آپدیت‌های امنیتی

 

تا زمانی که ماشین‌ها کل دنیا را تصرف کنند، وظیفه‌ی توسعه‌ی نرم‌افزارها بر عهده‌ی افراد قرار دارد و به همین خاطر وجود انواع و اقسام ضعف‌ها در نرم‌افزار، پدیده‌ی طبیعی محسوب می‌شود. گاهی اوقات، بدافزارها و هکرها با بهره‌گیری از این مشکلات می‌توانند به گوشی و سیستم شما نفوذ کنند.

با توجه به این موضوع، هر موقعی که توسعه‌دهندگان ضعف‌هایی را پیدا می‌کنند، با انتشار آپدیت سعی می‌کنند آن را برطرف کنند. به همین دلیل اگر به امنیت گوشی خود اهمیت می‌دهید، در صورت ارائه‌ی آپدیت امنیتی، آن را دانلود و نصب کنید. عدم توجه به این نکته می‌تواند برای شما بسیار گران تمام شود. علاوه بر این، توصیه می‌کنیم که همواره مراقب گوشی خود باشید تا دست کسی به آن نرسد. زیرا با دسترسی فیزیکی به گوشی، کار طرف مقابل برای دسترسی به اطلاعات گوشی شما بسیار راحت‌تر می‌شود.

همانطور که گفتیم این ۴ اشتباه بسیار ساده هستند ولی توجه به آن‌ها، منجر به افزایش امنیت گوشی شما می‌شود.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 255
:: ارسال شده در: فناوری , لپ تاپ، موبایل و تبلت ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [سه شنبه 20 فروردين 1398 ] [ 1:9]
تاریخ

28 دسامبر 2018

آیفون

چندین ماه قبل، خبری منتشر شد که در آن آمده بود اپل برای دوربین اصلی آیفون های ۲۰۱۹، از سنسور سه‌بعدی استفاده خواهد کرد. البته به جای تکنولوژی استفاده شده برای سیستم تشخیص چهره که ۳۰ هزار نقطه لیزری را بر چهره می‌تاباند، اپل قصد دارد از تکنولوژی ToF یا time-of-flight بهره ببرد. در این تکنولوژی، با تابش نقاط لیزری و محاسبه زمان تابش و بازتابش، نقشه‌ی سه‌بعدی از محیط خلق می‌شود. این تکنولوژی به نسبت ارزان‌تر است و تولید انبوه آن هم تا حد زیادی راحت‌تر است.

چندین ماه پس از انتشار این خبر، به‌نظر می‌رسد شایعه مذکور تا حد زیادی حقیقت داشته است. به گزارش بلومبرگ، اپل علاقه‌ی خود را نسبت به استفاده از سنسورهای سه‌بعدی ساخت سونی ابراز کرده است. این قطعات با بهره‌گیری از تکنولوژی ToF، می‌توانند نقشه‌ی سه‌بعدی از محیط فراهم کنند. مدیر تجاری بخش سنسورهای سونی می‌گوید که این قطعات طرفداران زیادی دارد و به همین خاطر شرکت سونی میزان تولید آن‌ها را افزایش داده است. در بسیاری از گوشی‌های سال آینده، می‌توانیم انتظار بهره‌گیری از این سنسورها در دوربین‌های اصلی و سلفی را داشته باشیم.

البته مینگ چی کو که ید طولایی در زمینه‌ی تحلیل عملکرد محصولات اپل دارد، می‌گوید اپل به این زودی‌ها از سنسورهای ToF استفاده نخواهد کرد. این تحلیلگر می‌گوید دوربین دوگانه موجود در آیفون ها که از آیفون ۷ پلاس به بعد مورد استفاده قرار گرفته، به‌خوبی از پس تشخیص عمق برمی‌آیند و می‌توانند حالت بوکه را به ارمغان بیاورند. به همین خاطر به احتمال زیاد حداقل در مورد آیفون های ۲۰۱۹، شاهد تعبیه‌ی این سنسورها نخواهیم بود.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 181
:: ارسال شده در: فناوری , لپ تاپ، موبایل و تبلت ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [شنبه 08 دي 1397 ] [ 22:26]
تاریخ

شارژ سریع

در چند سال گذشته، شارژ سریع یکی از جذاب‌ترین تکنولوژی‌های مربوط به گوشی‌های هوشمند بوده است. این تکنولوژی در ابتدا در سال ۲۰۱۳ تحت عنوان «شارژ سریع» (Quick Charge) توسط شرکت کوالکام معرفی شد ولی حالا بسیاری از شرکت‌های سازنده بزرگ، استاندارد اختصاصی خود را برای این موضوع ارائه داده‌اند.

مزایای این نوآوری کاملا واضح است؛ در دنیایی که هر روزه به سرعت تکاپوی افراد افزوده می‌شود، به‌لطف بهره‌گیری از این مشخصه، گوشی هوشمند موردنظر در کمتر از یک ساعت تا حد زیادی یا کاملا شارژ می‌شود. البته، این مشخصه معایبی هم به همراه دارد که به چشم کاربران معمولی نمی‌آید.

اصلا چرا باید این مشخصه را غیرفعال کنیم؟

شارژ سریع

اول از هر چیزی بهتر است مکانیزم شارژ سریع را با زبانی ساده توضیح دهیم. تا همین چند سال پیش، شارژرها اجازه‌ی خروج جریان برق زیادی را نمی‌دادند. این موضوع به خاطر جلوگیری از آسیب رسیدن به باتری و حتی جلوگیری از انفجار و آتش گرفتن و موارد این چنینی صورت می‌گرفت.

اگرچه در شارژ سریع، جریان قوی‌تری از برق وارد باتری می‌شود، اما این تکنولوژی در کوتاه‌مدت آسیبی به باتری و گوشی نمی‌رساند. اما در بلند مدت، شارژ سریع برای باتری مضر است. اول از همه، باید بگوییم که باتری لیتیوم یونی موجود در گوشی، اگر همواره در معرض شارژ سریع قرار داشته باشد، سریع‌تر توان خود را از دست می‌دهد. این موضوع به خصوص برای کاربرانی صدق می‌کند که از گوشی خود بیش از ۱۸ تا ۲۴ ماه بهره می‌برند.

علاوه بر این، باید به موضوع داغ شدن بیش از حد باتری هم اشاره کنیم. در شارژ سریع جریان زیاد در زمانی کم وارد باتری می‌شود و به همین خاطر باتری موردنظر تا حد زیادی داغ می‌شود و این داغ شدن بیش از حد می‌تواند منجر به آسیب‌های سخت‌افزاری شود. البته در محیطی عادی با دمای مناسب، این داغ شدن مشکلی به وجود نمی‌آورد اما اگر مثلا گوشی در محیطی گرم در حال شارژ شدن باشد یا طی این فرایند در حال انجام بازی یا استفاده از اپلیکیشن‌های سنگین باشید، احتمال رخ دادن چنین چیزی وجود دارد.

در ضمن، بیشتر کاربران معمولا ترجیح می‌دهند گوشی خود را به‌صورت شبانه شارژ کنند. اگرچه این نوع شارژ هم مضراتی دارد، ولی در بلندمدت ضررهای آن کمتر از شارژ سریع است و در چنین حالتی، چند ساعت زودتر یا دیرتر شارژ شدن، فرقی برای کاربر ندارد. به همین خاطر اگر می‌خواهید به مدت طولانی از گجت خود استفاده کنید، توصیه می‌کنیم شارژ سریع را غیرفعال کنید و برای این کار، در ادامه راه‌حل‌هایی را مطرح می‌کنیم.

راه‌حل اول: بررسی تنظیمات گوشی

شارژ سریع

راحت‌ترین راه برای غیرفعال کردن شارژ سریع، از طریق منوی تنظیمات گوشی است. برخی از سازندگان، گزینه‌ای را برای فعال و غیرفعال کردن این مشخصه در نرم‌افزار گوشی خود تعبیه کرده‌اند. به‌عنوان مثال اگر از گوشی‌های سامسونگ استفاده می‌کنید، در بخش Setting به Device Maintenance و سپس Battery سر بزنید. در این قسمت بر آیکون سه نقطه در بخش راست فوقانی ضربه بزنید و بعد از ضربه بر Advanced Settings، می‌توانید گزینه‌ای برای شارژ سریع سیمی و بی‌سیم را مشاهده کنید. برای گوشی‌های دیگر، بهتر است در بخش منوی تنظیمات، عباراتی مانند fast charging یا quick charge جستجو کنید. اگر چنین گزینه‌ای را پیدا نکردید، اصلا نگران نباشید، در ادامه راه‌حل‌های دیگری را مطرح می‌کنیم.

راه‌حل دوم: استفاده از شارژر معمولی

شارژ سریع

اگر شارژر قدیمی مربوط به گوشی‌های دیگر در منزل وجود دارد، برای مواقعی مانند شارژ شبانه بهتر است از آن‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید از معمولی بودن شارژر خود مطمئن شوید، باید بگوییم که معمولا در بدنه چنین شارژرهایی عبارت‌هایی مانند quick charge، fast charge، dash charge یا adaptive fast charging قرار دارد. با این وجود، برای محکم کاری می‌توانید به توان خروجی شارژر هم نگاهی بیندازید. اگر خروجی شارژر کمتر از ۵ ولت و ۲ آمپر است، با خیال راحت می‌توانید از آن بهره ببرید.

راه‌حل سوم: بهره‌گیری از لپ‌تاپ، کامپیوتر دسکتاپ یا کنسول بازی

شارژ سریع

در نهایت، می‌توانید از انواع و اقسام وسایل برای شارژ گوشی خود بهره ببرید. در چنین مواقعی، تنها به یک کابل USB متناسب با گجت خود نیاز دارید. یک لپ‌تاپ، کامپیوتر دسکتاپ، ایکس‌باکس یا پلی‌استیشن گزینه‌های ایدئالی برای این موضوع هستند زیرا معمولا از پورت‌های حاوی جریان قوی بهره نمی‌برند.

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 250
:: ارسال شده در: فناوری , لپ تاپ، موبایل و تبلت ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [چهارشنبه 05 دي 1397 ] [ 16:11]
تاریخ

اوایل امسال بود که شرکت شیائومی یک بخش مخصوص دوربین درون شرکت راه‌اندازی کرد که هدف از این بخش، عرضه بهترین نتیجه عکاسی موبایلی بوده است. حالا Lin Bin، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت شیائومی، عکسی از دوربین یک گوشی شیائومی منتشر کرده که عبارت «۴۸ مگاپیکسل» در کنار آن ثبت شده است. همچنین وی این کار را با فروتنی انجام داده است.

وی درباره دوربین ۴۸ مگاپیکسلی این گوشی که در ماه ژانویه معرفی خواهد شد، به صورت خلاصه گفته است که دوربین این گوشی «بد نیست!» آقای Bin این گوشی را برای چند هفته‌ای است که در اختیار دارد و قطعا با گوشی خود عکس‌های زیادی گرفته است.

سنسور ۴۸ مگاپیکسلی این گوشی، بالاترین عدد مگاپیکسل در یک دوربین موبایلی است. پیش از این گوشی نوکیا ۸۰۸ PureView با دوربین ۴۱ مگاپیکسلی رکورد دار بود و پس از آن نیز گوشی‌های میت۲۰ پرو و P20 Pro از شرکت هواوی، با سنسور ۴۰ مگاپیکسلی از نوع کوآد بایر در رده دوم قرار می‌گیرد. از آنجایی که پیدا کردن سنسور ۴۸ مگاپیکسلی موبایلی کار سختی نیست، ما دو حدس درباره دوربین این محصول شیائومی داریم.

سنسور دوربین سونی IMX586 یکی از سنسورهای ۴۸ مگاپیکسلی موبایلی است که این سنسور نیز از نوع کوآد بایر است و در ماه جولای سال جاری معرفی شد. اندازه این سنسور ۱/۲ اینچ بوده که نسبت به سنسور دیگر موبایل‌ها اندازه بزرگی دارد. با توجه به این حجم از تعداد پیکسل‌ها در این سنسور، به طور کلی اندازه هر پیکسل ۰.۸ میکرون خواهد بود. گزینه بعدی، سنسور دوربین ساخته شده توسط سامسونگ است که با نام Bright GM1 معرفی شده است. این سنسور نیز در ماه اکتبر معرفی شد و ۴۸ مگاپیکسلی است. اندازه این سنسور نیز با سنسور سونی یکی بوده و این اندازه هر پیکسل در این سنسور نیز ۰.۸ میکرون است.

سنسورهای مذکور، هر دو از نوع کوآد بایر هستند. این یعنی می‌توانند با ترکیب کردن چهار پیکسل و تبدیل آن به یک پیکسل، کیفیت تصویر نهایی را تا سطح بالایی بهبود ببخشند. علاوه بر این، به واسطه دارا بودن مگاپیکسل بالا، می‌توانند زوم دیجیتالی بسیار خوبی را هم ارائه کنند. شرکت هواوی نیز دقیقا از همین تکنولوژی در گوشی‌های میت ۲۰ پرو و P20 پرو استفاده کرده اما با وجود مزیت‌های گفته شده، هواوی ترجیح داده باز هم یک دوربین تله فوتو در این گوشی‌ها قرار دهد. حال باید ببینیم شیائومی در کنار دوربین ۴۸ مگاپیکسلی محصول آینده خود، آیا دوربین دیگری را هم قرار می‌دهد یا مثل گوگل از یک دوربین استفاده خواهد کرد؟ شما درباره این تلاش شیائومی چه فکر می‌کنید؟ آیا مگاپیکسل بیشتر، می‌تواند دوربین دیگر گوشی‌ها را شکست دهد؟

منبع: دیجی مگ:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 214
:: ارسال شده در: فناوری , لپ تاپ، موبایل و تبلت ,نویسنده
نویسنده : Admin
تاریخ : [پنجشنبه 15 آذر 1397 ] [ 12:45]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
آشنایی با انواع نمک خوراکی و خواص آنها تاریخ : سه شنبه 27 فروردین 1398
با خواب بعد ناهار چه کنیم ؟ تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1398
علائم و درمان کندرومالاسی یا نرمی کشکک زانو تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398
آموزش بکاپ گیری از گوشی های اندرویدی تاریخ : جمعه 23 فروردین 1398
آثار و زندگی پر فراز و نشیب صادق هدایت! تاریخ : چهارشنبه 21 فروردین 1398
۴ اشتباه ساده که امنیت گوشی را به خطر می‌اندازند! تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1398
۹ راهکار برای حفظ سلامتی جسمی و روحی در محیط کار تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1398
۶ ماسک صورت مخصوص شب برای داشتن پوستی رویایی تاریخ : جمعه 16 فروردین 1398
آخرین ارسال های انجمن
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 1725
کل نظرات کل نظرات : 201
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 10
تعداد اعضا تعداد اعضا : 85

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 359
باردید دیروز باردید دیروز : 3,216
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 8
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 46
بازدید هفته بازدید هفته : 3,575
بازدید ماه بازدید ماه : 30,779
بازدید سال بازدید سال : 374,074
بازدید کلی بازدید کلی : 2,086,532

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 34.239.167.74
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
UstA
Translate : UstA

logo-samandehi